Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hozat'ın Filizleri burs projesi

Dersim

Hozat'ın Filizleri burs projesi

Hozat Belediyesi, Hozat’ta ikamet eden üniversite öğrencilerine burs imkânları yaratarak, üniversiteli gençlerin eğitim hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan bir dayanışma kampanyası başlattı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, yaptığı açıklamada Hozat’ın Filizleri Burs Fonu projemiz ile maddi güçlükler çeken ve geleceğimizin teminatı olan üniversite öğrencilerimizin öğrenim hayatları boyunca yanlarında olarak eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve eğitim seviyesinin oldukça yüksek olduğu ilçemizde bu dayanışma geleneğini sürekli hale getirerek gelecek nesillerin eğitimi için de iyi bir miras bırakmak istediklerini belirtti.

Başta belediye başkanı olarak kendim olmak üzere, milletvekillerimiz, meclis üyelerimiz, esnaflarımız, ilçemizdeki kamu görevlilerimiz, vatandaşlarımız, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin az çok demeden sunacakları destekler ile oluşturacağımız fon sayesinde üniversite öğrencilerimize burs imkanı sağlayacağız.

Ayrıca yurtiçinde ve yurtdışında yapacağımız dayanışma kampanyalarından elde edilen gelirler ile birçok üniversite öğrencimiz için burs imkanı yaratmış olacağız. Hayata geçireceğimiz bu dayanışma örneği sayesinde üniversite öğrencilerimizin öğrenim hayatlarını hep birlikte kolaylaştırmış olacağız.

Yatırılan burslarla ilgili belediyemize herhangi bir para girişi ya da çıkışı olmayacaktır. Öğrenciler doğrudan burs veren kişi ya da kişiler ile muhatap edilecek ve burs verecek kişi parayı doğrudan öğrencinin hesabına yatıracaktır. Biz belediye olarak burs ihtiyacı olan öğrenci ile burs vermek isteyen kişi ya da kişilerin eşleştirmesini yapacağız ve koordinasyonu sağlayacağız.

Vatandaşlara çağrıda bulunan başkan Seyfi Geyik, vatandaşlarımız imkânları ölçüsünde bir öğrenciye burs verebilir veya bir grup insan ile bir araya gelerek toplayacakları para ile bizim eşleştireceğimiz veya kendilerinin seçeceği bir öğrenciye destek olabilirler. Daha fazla öğrencinin burs almasını istiyorsak, projenin yaygınlaşmasını ve daha çok insana ulaşması için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız.


Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 4 =

More in Dersim

To Top