Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kızıl Ken: Dersim’e Gelmeyi Çok İstiyorum

Diaspora

Kızıl Ken: Dersim’e Gelmeyi Çok İstiyorum

Dersim’in Kayıp Kızları belgeselinin Londra’daki gösterimine katılan  Londra eski Belediye Başkanı “Kızıl Ken” lakaplı Ken Livingston, Dersim’e gelmek istediğini söyledi.

DERSİM’İN KAYIP KIZLARI LONDRA’ DA GÖSTERİLDİ

Dersim News/London – Londra Alevi Kültür Merkezi ‘nin yaptığı organizsyonda bir  hafta (12-19 Şubat) boyunca Dersim’in Kayıp Kızları belgesel filmi Londra da gösterildi. Londra Alevi Kültür Merkezi, Balık Arts ve SOAS üniversitesinde  yapılan film gösterimine büyük ilgi vardı.Belgeselin gösterimine katılan Yapımcı Kazım Gündoğan ile söyleşilerde yapıldı. Dersim’in Kayıp Kızları filmin gösterimi vesilesiyle Dersim katliamı hakkında tartışmalar oldukça verimli geçti. Londra’da yaşayan Dersimliler ve Aleviler film gösterimlerine büyük ilgi gösterdi.

Kızıl Ken: Dersim’e Gelmek İstiyorum

Londra Üniversitesi’nden akademisyenler  ve Londra’nın eski Belediye Baskanı ‎“Kızıl Ken” lakaplı  Ken Livingston ile de görüşen yapımcı Kazım Gündoğan, “Kızıl Ken”i Dersim’e davet etti. Yeni dönem seçim çalışmalarını sürdüren “Kızıl Ken” seçimleri kazanırdığı takdir de Londra Belediye Başkanı  olarak  Dersim’e gelmek istediğini belirtti. Filmin DVD’sini hediye eden Kazım Gündoğan’la fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.


Fotoğraftakiler: “Kızıl Ken” Ken Livingston ( Londra Eski Belediye Başkanı) Kazım Gündoğan ( Yapımcı- Araştırmacı), İsrafil Erbil ( Londra Alevi Kültür Merkezi Başkanı)

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 6 =

More in Diaspora

To Top