Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu, Dersim 38’i Tarihçilere Havale Etti!

Dersim 38

Kılıçdaroğlu, Dersim 38’i Tarihçilere Havale Etti!

SKYTURK 360 kanalında bir programa katılan Kılıçdaroğlu, Aygün’ün Seyit Rıza ve arkadaşları için verdiği “iadei itibar” kanun teklifi hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasıyla hayal kırıklığı yarattı.

Dersimnews.com
– SKYTÜRK360 televizyon kanalında bir programa konuk olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Dersim 38 Katliamı ile ilgili konuştu. Gazetecilerin Hüseyin Aygün’ün Seyit Rıza ve arkadaşları için verdiği kanun teklifini sorması üzerine Kılıçdaroğlu’nun verdiği cevap hayal kırıklığı yarattı.

Kılıçdaroğlu’na göre Dersim’de katliam değil “olaylar” yaşanmış. Dersim Katliamı’nın geçmişte kaldığını dile getiren Kılıçdaroğlu bu işi tarihçilere bırakalım dedi. Kılıçdaroğlu’nun sözleri Dersimliler ve Aleviler arasında hayal kırıklığı yarattı. CHP Genel Başkanlığı’na geldiği günden beri Dersim konusunda suskun kalmayı tercih eden Kılıçdaroğlu, CHP’nin Aygün’ün kanun teklifini neden reddettiğini anlattı.

iŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN KONUŞMASI

Sosyal medyada paylaşın
        
   
6 Comments

6 Comments

 1. memed degirmenci

  04/12/2012 at 13:54

  yaziklar olsun baska bir sey yazmiyorum

 2. bawer dersim

  07/12/2012 at 15:57

  Ben de onu alaha havale ediyorum

 3. Can Dogan

  08/12/2012 at 10:59

  Cok üzücü bir olay. Yapilan katliam kanitlanmis bir olay. Yaziklar olsun bu adama. Bir yahudinin naziler katliam yapmadi, bazi üzücü olaylar yasandi tarzindan bir yorum gibi. Almanya gibi bir ülkede katliamlari inkar etmek agir bir suc. Yaziklar olsun bu tür insanlara oy verenlere. Oturup bi düsünmek lazim.

  Saygilarimlan

  Can

 4. SIXO

  01/01/2013 at 06:44

  yorum yazan arkadaslar,turkiyede,evcillesstirilmis,bir chp baskanindan fazla umut beklemyin.korkaksiz gercek saglam demokratlari ,BDP :debulabilirsiniz..ALEVI;TURKK;EZIDI;HIRISTIYAN;HEPSI GERCEK DEMOKRATLAR;DERSIMLI:SIXO

 5. sixo

  05/01/2013 at 05:08

  ulkemizde insanlarin,ister,suni,ister alevi ,ister ermeni,kurt,turk,ermeni,veya ezidi,neolursaolsun barisa ichtiyaci var,,insanca karsilikli ,dine,dile ,soya,syagilica beraber yasamamiz lazim.gercek ,,baris dusmanlari istambulda sarabini icip, genc insanlari olume gonderenlerdir.

 6. mehmet yürek

  13/02/2013 at 20:13

  Selam Dostlar. Kılıçlar Dersim’e sokulmuş ikinci Rayber(Qopo)dur, Pırço Xıdo’dur. Öyle yazıklar olsun ve Allaha havale ediyorum demekle olmaz. Allaha havale ettiğiniz sürece anamızı bellemeye devam ederler bu faşiştler. Bakın söylem değil eylem gerekli bunlara karşı. Ben kılıçdaroğlu hakkında yalancı ve Atattürk’ü eleştirmek vatan hainliğidir dediği için suç duyurusunda bulundum. Sizde dünyanın neresinde olursanız olun dilekçemin örneği http://www.mehmetyurek.com sitesinde var. O dilekçeye kendi ad ve adresinizi yazarak bulunduğunuz yerin savcılığı aracılığıyla Tuncelideki 2013/59 soruşturmaya müdahil olabilirsiniz. Ayrıca bir liralıkta sembolik 2013/57 esas nolu davaya da müğdahil olabilirsiniz. Hiç bir masrafı yok. Söylemden eyleme geçin. Aksinde hepiniz birer kılıçdaroğlu kalırsınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 2 =

More in Dersim 38

To Top