Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Rüstem Polat'tan İsmail Beşikçi'ye ve kamuoyuna açık mektup

Dersim 38

Rüstem Polat'tan İsmail Beşikçi'ye ve kamuoyuna açık mektup

İsmail Beşikçi öğrenmelidir ki , dedem Seyit Rıza hayatta olsaydı bugün en fazla rahatsız olacağı şahıslar;  “Hz. Ali’yi Hz. Hüseyin’i On İki İmamlar’ı ve onların soyundan gelen Ocakları, Seyitleri, Pirleri  yalancılıkla – sahtekarlıkla” suçlayan kendisi gibi Emevi Misyonerleri olacaktır.

14.05.2017 tarihinde Almanya’nın  Stuttgart Şehrinde tertip edilen Ağuçan Pirleri Katliamı -Seke Sure Anıtı Dayanışma Etkinliğinde İsmail Beşikçi tarafından, dedem Seyit Rıza hakkında ve Alevilik konusunda, tarafımca ve Alevi Toplumunca hakaret sayılacak sözler sarf etmiştir.

İsmail Beşikçi , dedem Seyit Rıza’nın dar ağacında “Kerbela’nın evlatlarıyız” sözünün yanlış olduğunu söyleyerek, kendince hem Dersimliler’e hem de Alevi Toplumuna “olmayan teolojik- filolojik –tarihsel” bilgisiyle “ elbise biçmeye “ çalışmıştır.

İsmail Beşikçi bilmelidir ki , “Kerbela’nın Evlatlarıyız” sözünden sadece ve sadece Yezid’e Muaviye’ye sevgisi ve ilgisi olanlar rahatsız olabilir . Bu bakımdan kendisinin “ Kerbela, İmam Hüseyin, Ehlibeyt “ kavramlarından rahatsız olması, kendisinin bulunduğu fikir dünyasının ve kendisini alkışlayanların modern Emevi Zihniyetinin Misyoneri olduğunun en güzel göstergesidir.

İsmail Beşikçi öğrenmelidir ki , dedem Seyit Rıza hayatta olsaydı bugün en fazla rahatsız olacağı şahıslar;  “Hz. Ali’yi Hz. Hüseyin’i On İki İmamlar’ı ve onların soyundan gelen Ocakları, Seyitleri, Pirleri  yalancılıkla – sahtekarlıkla” suçlayan kendisi gibi Emevi Misyonerleri olacaktır.

İsmail Beşikçi anlamalıdır ki;

Cenab-ı Hakka hamd , üzerinde binlerce kutsal evliyaya –ziyarete ve Ehlibeyt soyundan olan dahili ve talibi bulunduğumuz Ocaklarımıza şükürler olsun ki;  ne geçmişte dedem Seyit Rıza ne  şimdi torunu olarak ben ve ne de gelecekte Seyit Rıza Ailesi ve O’nun bir parçası olduğu Dersim Toplumu , Alevi Toplumu sizin “Soyumuz , Ocaklarımız ve Ehlibeyt hakkında ki Hile ve yalanlarınıza boyun eğmedi, eğmiyor ve eğmeyecektir.”

Tarih ve gelecek ; sizi ve sizin konuşmanızı alkışlayanları,  Seyit Rıza’nın cellatları kadar Seyit Rıza’nın son sözlerine saygı duymadığınızı, şimdi ve  gelecekte yazacak, Seyit Rıza’nın cellatları kadar Seyit Rıza’ya , ailesine ve toplumuna saygı duymadığınızı not edecektir.

Saygıdeğer Kamuoyunun bilgisine sunarken ve İsmail Beşikçi’ye hitaben  diyorum ki ; dedem Seyit Rıza ve onun gibi kefensiz toprağa düşenlerin, bir mezar yeri dahi olmayanların yolu olan;  Hak-Muhammed-Ali Yolundan,  Şehid-i Deşt-i  Kerbela İmam Hüseyin’in Rehberliğinden, Ana Fatima’nın Eteğinden, Cenab-ı Hakk’ın Dergahı ve Hazreti Hızır’ın İnayetinden  Alevi Toplumu , Dersim Toplumu ve Seyit Rıza ailesi ayrılmadı ve ayrılmayacaktır. Şayet ayrılanlar var ise ve kendi atalarına  “sahtekar-yalancı” denmesine alkış tutacak kadar Evliya Toprağı Dersim’in Ruhundan uzaklaşmışlarsa, Ulu Divan’da Seyit Rıza ve1937-38’de kefensiz toprağa düşen on binler , bunun manevi hesabını soracaklardır.

Saygıdeğer Kamuoyu ;

Ben, İsmail Beşikçi’yi “ özür dilemeye” davet etmiyorum çünkü onda Seyit Rıza’nın cellatları kadar Seyit Rıza’nın  “Ma Ewlade Kerbelayime/ Kerbela’nın evlatlarıyız” olan son sözlerine saygı duymadığını ve bilim-adamı sıfatını hak etmediğini ne yazık ki artık biliyorum. Ben, İsmail Beşikçi’nin “Seyit Rıza Şahsında Alevi Ocaklarına sahtekar-yalancı” diyebilecek cesareti gösterdiğinde onu alkışlayan ve kendisine Aleviyim diyenleri “özür dilemeye ” davet ediyor ve yüreğimi kanatanları Ulu Divan’a havale ediyorum.

Cenab-ı Hak , Alevi Toplumunun –Dersim Toplumunun yar ve yardımcı olsun!

30/05/2017

Seyit Rıza’nın torunu
Rüstem Polat 

Not: Rüstem Polat’ın anısına bu yazı yeniden yayınlanmıştır.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. Mehmet Aşkın

    30/05/2017 at 16:24

    yüreğine sağlık piro, birilerinin suratına desim’in sahipsiz olmadığını tükürmek budur…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − seven =

More in Dersim 38

To Top