Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Beyaz Amca ve Cem’i Binler Uğurladı

Dersim

Beyaz Amca ve Cem’i Binler Uğurladı

Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden Hasan Beyaz ve gazeteci Cem Emir, Dersim’de binlerce kişi tarafından sonsuzluğa uğurlandı.

Dersim News/Dersim- Hasan Beyaz  namı diğer Hasan Amca ve gazeteci Cem Emir… Onların ikiside Dersimliydi. Cem Emir basın emekçisiydi görev için Van’daydı, Beyaz Amca ise depremzedeler için Dersim’de toplanan yardımları Van’a götürmüştü. Ancak Van’da meydana gelen ikinci depremde ikisi de göçük altında kalarak hayatlarını kaybettiler.
Onları deprem öldürmedi, devletin ihmal karlığı öldürdü.

13 Kasım pazar günü, Beyaz Amca ve Cem Emir için Dersim’de binlerce kişinin katıldığı cenaze törenleri düzenlendi. Dersim halkı yardımsever devrimci Beyaz Amca ve genç gazeteci Cem Emir’i göz yaşları içinde sonsuzluğa uğurladı.

Beyaz Amca ve Cem’in naaşları Tunceli Cemevi’nde binlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi. Cem Emir doğduğu köy olan Xozat’ın Zimek Köyünde toprağa verildi.

Alkış ve sloganlarla depremdeki ihmallerin protesto edildiği törenin ardından Beyaz Amca, son kez Munzur kıyısında bulunan evine götürüldü. Beyaz’ın naaşı daha sonra Belediye mezarlığında toprağa verildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. mazlum dersimi

    15/11/2011 at 15:41

    ALLAH RAHMET EYLESİN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 6 =

More in Dersim

To Top