Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu Ulusalcı Vekillere Rest Çekti

Haberler

Kılıçdaroğlu Ulusalcı Vekillere Rest Çekti

CHP’de, ‘Dersim’le ilgili açıklama yapan Dersim  Milletvekili Hüseyin Aygün ile karşı bildiri yayınlayan 12 milletvekili için disiplin yolu açıldı. MYK’da toplam 13 vekilin savunmalarının alınması kararlaştırıldı.

Hüseyin Aygün’ün “Dersim Katliamı’nın sorumlusu CHP’dir” açıklamasını içine sindiremeyen CHP içindeki ulusalcı vekillerin Aygün’e karşı bildiri hazırlaması Kemal Kılıçdaroğlu’nu rahatsız etti. Kılıçdaroğlu bildiriye imza atan 12 milletvekili hakkında disiplin soruşturması başlattı.

TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYİZ

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; “Bu partide özgürlük olacak. Herkes düşüncesini ifade edecek. Ancak parti disiplinine sadık kalınacak. Tehditlere bugüne kadar boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyiz. Disiplini işleteceğiz. Parti yönetiminden izin almadan kamuoyunda partiye kim zarar veriyorsa, o hesabını verecek.”

DİSİPLİNE GİDECEK İSİMLER

Aygün’ün Dersim açıklamalarından sonra parti yönetimine tepki gösteren bildiriye şu vekiller imza koydu: Haluk Koç, Gürkut Acar, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Nur Serter, Osman Kaptan, Dilek Akagün Yılmaz, Ahmet Toptaş, Metin Lütfi Baydar, İsa Gök ve Nedret Akova. Ayrıca İzzet Çetin’in bildiriye destek verdiği bild

Sosyal medyada paylaşın
        
   
6 Comments

6 Comments

 1. Dersimli

  17/11/2011 at 20:26

  Ben Sayın H.Aygünü yürekten kutluyorum. Bence CHP içindeki 12 milletvekili, Sayın H.Aygünün getirdiklerine karşı çıkacaklarına, H.Aygünün devletin ve CHP’nin geçmişi ile dersim soykırımından dolayı yüzleşmesi şansını ortaya koyması vesilesiyle, H.Aygüne teşekkür etmeleri gerekmektedir. Burdan sayın Başkan Kılıçlaroğlunu da, tavrından dolayı kutluyorum.
  Türk devleti ve hükümeti, Türkiye halkları Tarihlerindeki kara lekelerle yüzleşmeden, çağdaş toplumlar içerisinde yer alamazlar ve almamalıdırlar.
  Bu vesileyle CHP’deki 12 milletvekilinin tutumlarını kınıyorum ve H.Aygün gibi cesur ve yürekli birisini tekrardan selamlıyorum.

  Selam ve sevgilerimi iletiyorum

  Dersimli

 2. ferooo

  17/11/2011 at 21:20

  Onur Öymen’in Dersim çıkışında, önce Dersimi savunmuş sonra çark etmişti, halen ciddiye alan var mı

 3. Huseyin Aytac

  18/11/2011 at 05:58

  Devletin mihenk taslarini atan ve Dersim katliyaminda cok buyuk pay olan bir partinin icinde boyle guzel bir sesin cikmasi bence cok buyuk bir cesaret ve kamuoyu yaratmistir simdiden,bundan dolayi Sayin Huseyin Aygunu kutluyorum.Tarihte bir cok yanlisliklar yapmis devlet bu vesileyle umarim eskiyle yuzlesir en azindan bir ozur dilerse bile katliyamda hayatlarini kaybedenler ve akrabalari Dersim halkinin duygulari oksanir bence.Ama ulusalci kanat saldirilarina devem edecektir bunun icin tum Dersimliler,Kurtlerin,vicdanli olan her kesin sayin aygune destek cikmasini diliyorum.Tesekurler…

 4. Dersiminsesi

  18/11/2011 at 11:26

  Merhaba Öncelikle CHP icinde halen baykalcilarin ölmasi yilardir baykal ve yandaslari Türkiyedeki Solcu Kesime Sadece Kötluk Yapmistir cunki sebebide budurki Hic bir zaman baykal ve yandaslari solcu ölmadilar vede ölamazlar.
  Hel birde Dersim icinde görusleri beli meydanda zaten fazla bir cok söylemeye deymezki baykal hic bir zaman dersim halkini ve dersim corafiyasina saygisi olmadi ölsaydi eger bir kez dersime giderdiki ördaki yasami veya gecmiste olan bitenide birde öh zamnda yasiyan halkin kendi agzinda dinlerdi malisef bu 12 milet vekilerde ayni görsulere sayiplar.

  Bimanê Vosiyêdê..
  Sevgile kalin

 5. mazlum dersimi

  18/11/2011 at 14:59

  kemal bey çark etmede marifetlidir.

 6. sixo

  18/11/2011 at 22:57

  cok sukur Dersimden onurlu, durust,korkak olmayan,kendisini paraya satmayan cesur bir milletvekili cikti.Huseyin aygune sonsuz bir saygi duyuyorum.herkesin bildigi ama korkup soylemedigi gercekleri,hic kokmadan cesurca soyledI:

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + ten =

More in Haberler

To Top