Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün CNN TÜRK’e Konuştu

Dersim

Aygün CNN TÜRK’e Konuştu

Dersim olaylarına ilişkin açıklamalarıyla tartışma yaratan Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, günler sonra kameraların karşısındaydı. Aygün CNNTürk’e açıklamalarda bulundu.


VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, günler sonra kameraların karşısındaydı.

CHP milletvekilleriyle Ankara’da atanamayan öğretmenlerin eylemine katıldı.

CNN TÜRK’e konuşan Aygün bir kez daha o sözlerinin arkasında durdu, “kimseyi incitmek politika malzemesi yapmak ya da tartışma yaratmak değildi niyetim” dedi.

Genel merkezden savunmasının henüz istenmediğini belirten Aygün, bildiri yayımlayıp kendisini hedef alan milletvekili arkadaşlarına saygı duyduğunu söyledi.

Hüseyin Aygün’ün hedefinde CHP’yi eleştiren Başbakan Erdoğan vardı: “Hala Dersim’i hallet diye çağrılar yapıyor. Oysa 9 yıldır iktidarda. Arşivler elinin altında, belgeler kontrolünde. Hiçbirini açıklamıyor.”

“İdam edilen Seyit Rıza ve altı arkadaşının mezarlarının bulunması, Dersim arşivlerinin açılması ve Devlet Denetleme Kurulu’nun harekete geçirilmesi” Aygün’ün talepleri.

Aygün, bu taleplerini iletmek için de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek. Gül “görüşelim” dedi ama henüz tarih saat vermedi. Daha önce de aynı talepler konusunda Cumhurbaşkanı’yla görüşen ama kendi deyimiyle “sonuç alamayan” Aygün hala umudunu koruyor. (cnnturk)

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 2 =

More in Dersim

To Top