Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim Beyaza Büründü

Dersim

Dersim Beyaza Büründü

Kar yağışı nedeniyle  179 köyün ulaşıma kapalı olduğu Dersim’de yağışın iki gün daha sürmesi bekleniyor.

Dersim’de iki günden bu yana etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, başta Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu olmak üzere onlarca araç yolda kaldı.

Dersim’de iki günden bu yana aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının bir metreyi bulduğu Pülümür İlçesi ile kar kalınlığının bir buçuk metreyi geçtiği Ovacık ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime iki gün ara verilirken, Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunu kullanan onlarca araç yağış nedeniyle yolda kaldı. Karayolları ekiplerinin aralıksız çalışma yürüttüğü Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunda zaman zaman çığ düşmeleri de yaşanıyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni Karadeniz’e bağlayan en kısa karayolu olması sebebiyle özellikle tırlar ve kamyonlar tarafından tercih edilen yolda, etkili kar yağışı nedeniyle onlarca araç Pülümür Merkez ve Mutu’da bekliyor.

Kar yağışı nedeniyle zaman zaman maddi hasarlı trafik kazaları da meydana geliyor.
Kar kalınlığının bir metreyi geçtiği ilçenin belediye başkanı Mesut Coşkun, kar yağışının her ne kadar bolluk ve bereket getirdiğini söylese de Pülümür gibi küçük ilçe belediyelere ekstra külfet getirdiğini de söylüyor.

Coşkun, hükümetin karla mücadele çalışmaları için böylesi küçük belediyelere yakıt konusunda destek olması gerektiğini dile getiriyor.

Yolda kalan sürücüler yağıştan şikayetçi de olsa ilçe sakinleri kar yağışı nedeniyle mutlu olduklarını dile getiriyor.

Kar yağışı nedeniyle il genelinde 179 köyün ulaşıma kapalı olduğu Tunceli’de yağışın iki gün daha sürmesi bekleniyor.

(tuncelininsesi)

İşte Dersim’den kar manzaraları

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =

More in Dersim

To Top