Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

19 Ocak’ta Hrant Dink için Yürüyoruz

Haberler

19 Ocak’ta Hrant Dink için Yürüyoruz

“Hrant’ın Arkadaşları” desteğinizi bekliyor; “HRANT İÇİN! 19 Ocak’ta, Saat 1’de Taksim’den Agos’a, vurulduğu yere yürüyoruz! Taksim Meydanının Elmadağ’a bakan yönünde toplanacağız ve AGOS’un önüne yürüyeceğiz. Slogan yok. Örgütsel flama, bayrak yok. Bu sessiz bir çığlık.”

19 Ocak 2007’de Hrant Dink’i öldürdüler. Tam 5 yıl oldu!

Bütün deliller iki-üç kişinin planlayıp işlediği bir cinayetle yetinmemize izin vermeyecek kadar açık.
İşaret edenler de, tehdit edenler de, öldür diyenler de, pusu kurup erkete bekleyenler de bu işten yakayı sıyırmak üzere.

Görülen o ki, 5 yıldır acımızla alay eden, savsaklayan ve adaletin tetikçilere verilecek cezayla sağlanacağına başından hükmetmiş bir mahkeme yaramıza merhem olmayacak. Korku ve nefret coğrafyasında büyüyen çocukların yaşamını kolaylaştırmayacak.

5 yılda önümüze konanlara bakıyoruz; alacaklıyız! Vicdanı olan herkes 5 yıldır içinde her gün gitgide büyüyen bir yumruyla yaşıyor. Unutulmamasına göz yummak, arkadaşımızı bir kez daha öldürecek. Yeni cinayetlerin kapısını aralamayı bekleyen “karanlıkta yaşayanlar”ın hevesini artıracak.

Biz, hakikat anlatıcımızı anmak, bu ülkede vicdanıyla yaşayan insanların varlığını göstermek, “biz bitti demeden bu dava bitmez” demek için biraraya geliyoruz.

5 değil 95 yıl da geçse,
hepimiz Hrantız, hepimiz Ermeniyiz!

HRANT İÇİN!
Saat 1’de Taksim’den Agos’a vurulduğu yere yürüyoruz!

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + seventeen =

More in Haberler

To Top