Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim – Pülümür Yoluna Yine Çığ Düştü

Dersim

Dersim – Pülümür Yoluna Yine Çığ Düştü

Dersim – Pülümür yolunda 8 ayrı noktaya  çığ düştü. 90 yolcu mahsur kaldı, gazeteciler çığ altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Dersim News/Dersim
 -Dün öğlen ve akşam saatlerinde  Dersim-Erzincan karayolunun 40’ıncı ve 46’ncı kilometreleri arasındaki 8 ayrı noktaya çığ düşmesi sonucu mahsur kalan ve içinde 90 yolcu bulunan 2 otobüs ile çok sayıda özel otomobil ve kamyonun yolda mahsur kaldı.

Yolda mahsur kalan yolcuların kurtarılması için ekipler harekete geçti. Çığı temizleyip yolu açma çalışmalarını sürdüren kurtarma ekipleri ile karayolları ekiplerinin çalışmalarını görüntülemek için gece saatlerinde bölgeye giden gazeteciler zor anlar yaşadı.

Dersim- Erzincan karayolunun 46’ncı kilometresinde düşen çığda tonlarca karın kapladığı yolun Dersim tarafında kalan araçlar Dersim’e, Erzincan tarafından gelen araçların tamamı Pülümür ve Erzincan tarafına geri gönderildi. Mahsur kalanların kurtarılmasının ardından, Dersim – Erzincan karayolu çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatıldı.

GAZETECİLERİN ÇIĞDAN SON ANDA KURTULDU 

Mahsur kalanlar kurtarıldıktan sonra Tunceli’ye getirilirken, Tunceli – Erzincan karayolunun 35’ini kilometresinde çığ düşmesi sonucu bir taksinin mahsur kaldığı bilgisi ekiplere ulaştı. Ekipler bu bölgeye hareket edip kurtarma çalışması başlattı.

Mahsur kalan araçları ve kurtarma ekiplerini takip etmek amacıyla bölgeye giden DHA muhabiri Ferit demir, CHA muhabiri Ali Haydar Gözlü ve AA Muhabiri Haydar Toprakçı çığ altında kalmaktan son anda kurtuldular.

Gazeteciler çığda mahsur kalan taksiyi kurtarma çalışmalarını görüntülerken birden yola çığ düştü. Dağdan çığ koptuğunu son anda fark eden gazeteciler kaçarak, kar altında kalmaktan kurtuldu. Karayolları ekibine ait araçlarla bir otobüs kısmen çığ altında kalırken, olay kameralara saniye saniye yansıdı.

İşte o görüntüler 


Gazeteciler çığ altında Kalmaktan son anda… ile DersimNews

ÇIĞ TEHLİKESİ NEDENİYLE YOLLAR KAPALI

Bölgede devam eden aşırı kar yağışı nedeniyle Tunceli Valiliği çığ düşme riski çok yüksek olan Dersim -Erzincan, Dersim- Ovacık ve Dersim – Hozat karayollarını araç trafiğine kapattı. Bölgede kar kalınlığının yer yer 2 metreyi aştığı belirtildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 19 =

More in Dersim

To Top