Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

“İş Sivas’a Gelince Susup Kalıyorsun”

Haberler

“İş Sivas’a Gelince Susup Kalıyorsun”

– Dersim’i dilinizden düşürmüyorsunuz. – Tek parti diktasına çakıyorsunuz. – 27 Mayıs’ı lanetliyorsunuz. ama Sivas’a gelince….

Hürriyet  gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde  Sivas Katliamı davasının zamanaşımından düşmesiyle ilgili “hayırlı olsun” diyen Başbakan R. Tayyip Erdoğan’a yüklendi. İşte Ahmet Hakan’ın o yazısı….

–  Menderes için gözyaşı döküyorsunuz.
–  12 Eylül’le hesaplaşıyorsunuz.
–  28 Şubat defterini asla kapatmıyorsunuz.
–  Türban zulmünü hiç unutmuyorsunuz.
Ama iş Sivas’a gelince…
Susup kalıyorsunuz.
Tamam, ağzınızı doldurarak konuşmayın.
Tamam, hançere patlatmayın.
Şöyle cılız mı cılız bir fısıltıyla da olsa dudaklarınızdan “Sivas yangını”na dair bir çift kelam çıksın, yeter.
Ama çıkmıyor.
Neden?

* * *

–  Neden Dersim için yeryüzünün en etkili nutuklarını atıyorsunuz da, sıra Sivas’taki zamanaşımına gelince milletimiz için hayırlı olması temennisinden başka bir dilekte bulunmuyorsunuz?
–  Neden dönemin ihmalkâr devlet yöneticilerini hedef alan açıklamalar yapıyorsunuz da, “yak ulan yak” diyen anlayışla inceden de olsa bir hesaplaşma içine girmeyi aklınızın ucundan bile geçirmiyorsunuz?
–  Neden kendinize ait mağduriyetler konusunda her türlü yasal düzenlemeyi yapmak için çaba sarf ediyorsunuz da, Sivas’ı dumana bulayanların suçlarını “insanlığa karşı işlenen suçlar” kapmasına almak için herhangi bir düzenleme yapmıyorsunuz?
–  Neden türbanlının uğradığı zulümler karşısında her daim içleniyorsunuz da, yakılmış Alevi cesetleri karşısında bu denli duyarsızlaşabiliyorsunuz?
Neden? Neden? Neden?

15.03.2012 – Hürriyet

Sosyal medyada paylaşın
        
   
9 Comments

9 Comments

 1. nihat

  15/03/2012 at 20:48

  evet çok doğru ahmet hakanı takdir ediyorum.

  • murat

   23/03/2012 at 05:39

   bize böyle içten ve gerçekçi konuşan aydınlar lazım teşekürler ahmet bey

 2. nihat

  15/03/2012 at 20:48

  katılıyorum vede içim yanıyor

 3. yılmaz

  16/03/2012 at 06:05

  tbr hanbey cesurca tarafsızca yazdıgınız yazı ıcın sıgara bıle yakmanın cezası varıken ınsanhayatının hıcmı önemı yok yananlar cupelı olsaydı yıne hayırlı olsun dıyecekmıydı sayın basbakanımız?

 4. ayfer

  16/03/2012 at 06:51

  ALLAHU EKBER DİYE DİYE O PİS AĞIZLARINA ALLAHIN ADINI ALIP 37 CANI DİRİ DİRİ YAKTILAR..37 CANSA YA ALLAH YA MUHAMMED YA ALİ DEYİP CAN VERDİLER BELKİ.HANGİ DİN BU ?İÇİM ACIYOR SİVAS CANIM YANIYOR.

 5. ADALET??

  17/03/2012 at 07:19

  Ahmet hakan Bir demokirat durist gercekci bir kisi alah razi olsun ama baskan cevap veremezki cunki o da o katilerden biri!!

 6. ismail özgür

  23/03/2012 at 18:05

  Ahmet Hakan alkışlanacak bir köşe yazısı yazmış, devamlı köşe yazılarını okurum takdir edilecek cesur bir yürek

 7. ali sakin

  26/03/2012 at 12:53

  hilse hilse

 8. cemil

  23/04/2012 at 00:16

  Bütün müslüman ülkeleri,kendimi bildim bileli hep sorunlu.Bence bu dinin hic bir güzel yani yok.Bütün müslüman ülkeleri hep geri kalmis,halen din kavgasi yapiyorlar.Medeniyet,kültür,egitim,bilim cagimiza göre hic gelismemis.Siz, siz olun,ya dinsiz olun,ya da hiristiyan olun.Saygilar,saygili olun humanist olmayi ögrenin,birde hayvanlara karsi saygili olalim,dünyanin kurulusundan günümüze dek 100 milyar insan ölmüs,kimse simdiye dek cennet ve cehennemi görememis ve tarif edememis.Iyi yasayin kaliteli yasayin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =

More in Haberler

To Top