Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Mahmut Karataş “Adalet”in Kurbanı Oldu!

Dersim

Mahmut Karataş “Adalet”in Kurbanı Oldu!

Yaklaşık 2 yıldan beri Bingöl M tipi cezaevinde tutulan, ileri derecede şeker hastası olduğu için iki gözü görmeyen ve adını dahi hatırlamayan 75 yaşındaki Mahmut Karataş hayatını kaybetti.

Dersimnews.com/Mamekiye – Dersim merkez  Geyiksuyu Köyü’nden olan Mahmut Karataş 2 yıldır hapis yattığı Bingöl Cezaevi’nde Pazar günü hayatını kaybetti.

Mahkeme 75 yaşında ve iki gözü görmeyen  Mahmut Karataş’a  hiç bir somut delil olmadığı hâlde  “örgüte yardım ve yataklık” suçlamasıyla  6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Mahmut Karataş’ın cezasına yapılan itirazlar sonuçsuz kaldı. 75 yaşındaki Karataş’ın gözlerinin görmemesine, kişisel bakımını yapamamasına bakılmadı, ne Adli Tıp ne de Abdullah Gül cezasını ertelemedi, tedavisi bile yapılmadı ve ölüme terk edildi.  Oysa Mahmut Karataş hırsızlık yapmamıştı adam öldürmemişti hiç bir suçu yoktu. İtirafçı bir örgüt elemanının ifadesine dayanılarak Karataş’a “yardım ve yataklık” suçlamasıyla tam 6 yıl 3 ay ceza verildi.

2 yıldır sağlıksız koşullarda ve tedavisi yapılmayan 75 yaşındaki Mahmut Karataş  Pazar günü hayatını kaybetti. Mahmut Karataş “bağımsız yargı”nın  kurbanı oldu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. ADALET??

    05/04/2012 at 21:57

    TC. nin insanligi adaleti!! alah rahmet etsin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − nine =

More in Dersim

To Top