Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ulaşspor Engel Tanımıyor

Haberler

Ulaşspor Engel Tanımıyor

Dersimsporu’u 1-0 yenen  Ovacık Ulaşspor  Bölgesel Amatör Lig’de  Dersim’i temsil edecek.

FUTBOL RUH İŞİDİR GÜÇ  DEĞİL!

Dersimnews.com/MamekiyeDersimspor ile Ulaşspor,  Şehir Stadı’nda karşı karşıya geldi. İlk yarısı 0-0 berabere biten karşılaşmanın ikinci yarısında Ulaşsporlu futbolcu Özgür Toz’un golüyle 1-0 öne geçti. Karşılaşmada başka gol olmayınca Ulaşspor Tunceli Amatör Lig şampiyonu oldu.

Ulaşspor, aldığı galibiyetle Bölgesel Amatör Lig (BAL)’da ilimizi temsil etme hakkı da kazandı.Ovacık’ta çok zorlu koşullar altında futbol oynayan Ulaşspor takımının antreman yapacak bir sahası bile yok.  Takımın en göze çarpan özelliği ise  tüm oyuncularının Dersimli olması. Ekonomik sıkıntılar içersinde olan kulüpte futbolcular para almadan oynuyor.  Takıma en büyük destek  ise Ovacık Belediye başkanı Mustafa Sarıgül, Ovacık Kaymakamı ve ilçe esnafından geliyor.İmkansızlıklara rağmen büyük bir başarı sağlayarak Amatör Lig Şampiyonu olan Ulaşspor, 2 yıldır Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Dersimspor’u yenerek futbolun  yürek işi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Dersimspor ise Ulaşspor’a göre çok şanslı bir kulüp büyük maddi desteğe sahip olan kulüp geçen sene Bölgesel Amatör Lig’de ikinci olmuştu. Dersimspor bu yıl ise kendisinden bekleneni veremedi.  Dersimspor’un çoğu futbolcusu dışardan tranfer edilen oyunculardan oluşuyor.  2012-2012 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edenin belli olacağı maçı Dersimli gençlerden kurulu Ulaşspor kazandı. Ulaşspor’a 1-o yenilen Dersimspor ise gelecek sezon Tunceli Amatör Ligi’nde mücadele edecek.İmkansızlıklara rağmen büyük bir başarı elde eden Ulaşspor şimdi destek bekliyor. 

“TOP OYNACAK SAHAMIZ BİLE YOK!”

Zaman zaman gergin geçen maçın ardından bir değerlendirme Kulüp Başkanı Vedat Kekomemetoğulları, “Bizim bir sahamız dahi yok. İki üç metre kar yağıyor. Buna rağmen amatör lig şampiyonu olduk. Sevinçliyiz. Yetkililerden ve sayın valimizden beklentimiz gençlerimize bir saha hediye etmesidir” dedi.

Katkılarından dolayı Ovacık Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Dersim Milletvekillerine teşekkür eden Kekomemetoğulları, Dersimli gençlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Maçta Ulaşspor’un kadrosunda yer alan Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sporcuların hiçbir beklenti içine girmeden mücadele edip maçı kazandıklarını dile getirdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =

More in Haberler

To Top