Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

AYGÜN’ÜN İLK GÖRÜNTÜLERİ – FOTO GALERİ

Dersim

AYGÜN’ÜN İLK GÖRÜNTÜLERİ – FOTO GALERİ

Hüseyin Aygün ailesiyle buluşurken Dersimnews.com oradaydı. Bu fotoğraflar sadece Dersimnews.com’da…
Dersimnews.com Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılmasından sonra Dersim – Ovacık yolunda Hüseyin Aygün ile beraberdi.
Aygün’ün ailesine kavuşma anını görüntüledi. İşte o özel kareler Dersimnews.com farkıyla… 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

 1. Usaro Newe (Alinti)

  14/08/2012 at 18:44

  Sayın milletvekilimiz Hüseyin Aygünün 48 saat sonraki eziyetden sonra serbest bırakılmasına çok sevindik! Sayın Aygüne bu stresi üzerinden kolayca atabilmesi için bol şanşlar ve bol şifalar diliyoruz.

  Milletvekilimizi kaçıran PKK, bugün Yeni Özgür Politika
  gazetesinde kaçırma nedenini böyle açıklıyor:
  Asagdaki yorum ile PKK dilinin altindaki baklayi nihayet çıkardı. PKK- nın yeni derdi: Alevilikten, Zazacadan ve Zaza kimliğinden rahatsız olmasıdır. Artık bugün bunu itiraf ediyor! Sanki bu yeni yüzüylen PKK, kendini çekinmeden artık Alevilere ve Zazalara karşı yeni bir KÜRT Faşizmine bürünmüş durumda olduğunu gösteriyor. Bu büyük bir itiraftır!

  Asagdaki alinti Kaynagi: Yeni Özgür Politika
  Tarih: 14.08.12

  Asagdaki yorum ile PKK dilinin altindaki baklayi nihayet çıkardı. PKK- nın yeni derdi: Alevilikten ve Zazacadan ve Zaza kımlığinden rahatsıy olması. Artık bugğn bunu itiraf ediyor! Böylece PKK, artık Alevilere ve Zazalara karşı yeni bir KÜRT Faşizmine bürünmüş durumda. Bu büyğk bir itiraftır!

  CHP’li vekil HPG’nin elinde
  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün gerillalarca alıkonuldu. HPG Anakarargah Komutanlığı, Aygün’ü, devletin özel savaş politikalarının yürütücüsü olduğu yönünde gelen şikayet üzerine gözaltına alındığını belirtti.

  Türk devletinin Dersim’e yönelik özel savaş politikasının sinsi bir unsuru olarak rol üstlenen; Dersim’in Kürt olmadığı, BDP’nin bile terör uyguladığı yönündeki zırvalarını ve PKK’ye yönelik karalamalarının dozajını arttırması tepkiyle karşılanan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, HPG gerillaları tarafından gözaltına alındı. İlk kez bir TBMM üyesinin gerillalarca gözaltına alınması karşısında şok olan Ankara, daha çok olayın ‘basit’ tutulmasını yeğlerken, iki gün önce İzmir’deki ‘teröre lanet’ mitingine iştirak eden CHP panikledi. AKP Hükümeti, kınama mesajları ve güvenlik bürokrasisi aracılığıyla ‘takipteyiz’ açıklamalarıyla geçiştirmeye çalıştı. CHP, bu vesileyle HPG’nin elindeki Türk asker ve polisleri ile AKP’li yöneticileri hatırlatarak, Türk Hükümeti’ni Meclis oturumuna davet etti. HPG, dün sabah saatlerinde gözaltı olayını açıklarken öğleden sonra da Anakarargah Komutanlığı, Aygün’ün yoğun şikayetler üzerine gözaltına alındığını ve sorgusunun ardından serbest bırakalacağını açıkladı.
  Kürdistan gerillaları, önceki gün bir ilke daha imza attı. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Dersim-Ovacık karayolunda, bir grup gerilla tarafından gözaltına alındı. Türk devletinin uzun süredir Dersim’e yönelik özel savaş politikasının ana omurgasını oluşturan

  ‘Dersimliler Kürt değil Zaza’dır. PKK bir Şafii örgütüdür’

  konseptinin yeni dönem temsilciliğine atanan Hüseyin Aygün, uzun süredir Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’ni karalıyordu. Kendisini TDKP’li tanıttığı yıllarda PKK’yi pasif kalmakla, yeterince radikal eylemler yapmamakla suçlayan Aygün, uzun bir süredir de AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in Alevi versiyonu rolünü üstlenmişti. Aygün, BDP’yi bile terörizm uygulamakla suçlayıp Türk devletinin Roboskî Katliamı’nın neredeyse meşrulaştıran sözler sarfediyordu. Türk devletinin Sünni Zazalar içinde “PKK yöneticileri Alevidir” propagandasına paralel olarak Alevi Kürtler içinde de “PKK Kürt Şafii örgütüdür” şeklindeki propagandanın gönüllü yürütücülerinden biri olan Aygün, yurtsever Dersim halkı tarafından tepkiyle karşılanıyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − eight =

More in Dersim

To Top