Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim Halkı Vekiline Kavuştu

Dersim

Dersim Halkı Vekiline Kavuştu

Serbest bırakılan Dersim milletvekili Hüseyin Aygün Dersim’de halkla buluştu. İşte Aygün’ün basın açıklaması…

Dersimnews.com – PKK tarafından kaçırılan Dersim milletvekili Hüseyin Aygün serbest bırakıldı.

Ovacık ilçesinde serbest bırakılan Aygün, Dersim’deki evine dönüşü sonrası yaptığı basın açıklamasında yaşadıklarını anlattı.

Seyit Rıza Parkı’nda basın açıklaması yapan Hüseyin Aygün şunları kaydetti:

“Bunun provakatif bir eylem olduğunu ve serbest bırakılacağımı biliyordum. Serbest bırakılma emrim bizzat Bahoz Erdal tarafınadan verildi. Bahoz Erdal, güvenliğin sağlanmasını ve en kısa zamanda serbest bırakılmamı kendilerine talimat verdi.

Ama serbest bırakılmamda Ankara’da oluşan tepkilerin, Meclis Başkanımızın, Başbakanımızın, İnsan Hakları Derneği’nin, Alevi derneklerinin ve Dersim halkının eylemleri de etkili oldu.

Bana yönelik herhangi bir tehdit yok. Son derece saygılı ve anlayışlı bir muamele vardı. İki günlük dağ maceram 17.00’de sona erdi. Bu eylemi yapanlar siyasi propaganda olarak yaptığını ifade etti.

Bu eylemi yapan genç arkadaşlar, bu ülkenin çocukları. Bu eyelemle barış mesajı vermek istediklerini söylediler. Daha fazla rol üstlenmem için ricacı oldular. Bütün partilerin daha fazla çaba harcaması istediklerini söylediler.

Dağdaki 18-25 yaş arası oluşan bir grupla muhatap oldum. Tek yolun 4 partinin bir araya geleerek barış için bir şeyler yapılması gerektiğini söylüyorlar. Gençler eve dönmek istiyorlar. Son derece saygılı bir muamele gördüm.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. Ara Balaban Hayaloglu

    14/08/2012 at 18:29

    Zaten cok aptalca bir eylem. Devrimcilik adina, ulusalcilik adina bu kadar aptalca hareket etmek zararda baska birsey getirmez. Bunu yapanlar birgün jitem elemani olarak kursunu dizililerse sasilacak birsey yok… Bunlar Devlet haric herkese zarar veriyorlar. Bu eylem devletin eline cok malzeme vermistir ama pkk`ya, kürtlere cok zarar vermistir. Haydar isik ve ceteside herkese küfür edip , saldiriyor ama ipini cektiler cünkü HER AKLI BASINDA KÜRT COK IYI BILIYORKI BUNLAR KÜRTLERIN DAVASINA ZARAR VERIYOR VE KÜRTLERE KAYBETTIRIYOR !!! Bunlar masa olmaktan baska hicbirsey olmamistir ve olamiyacaklar !!!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × three =

More in Dersim

To Top