Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim YaşamKent Konutlarında Hayat Başladı

Dersim

Dersim YaşamKent Konutlarında Hayat Başladı

Dersim’in ilk özel konut projesi olan Dersim YaşamKent projesinde daireleri sahiplerine teslim edildi.

Dersimnews.com – BurhanAyhan Mimarlık  imzası taşıyan Dersim YaşamKent konut projesinde 2 blok tamamlandı. 4 blok ise sonbaharın sonunda bitecek. Haziran ayında tamamlanan 2 blokta daire sahipleri yerleşmeye başladı.  Dairelerine yerleşen konut sahipleri şimdi dağ ve göl manzaraları evlerinin tadını çıkarıyor. Şık ve modern tasarımıyla dikkat çeken daireler 3+1 olarak tasarlanmış. Ferah ve geniş olan dairelerde kullanılan malzeme kalitesiyle dikkat çekiyor. Doğayla iç içe olan modern ve lüks dairelerden oluşan Dersim YaşamKent konut projesi tamamlandığında Dersim’deki en özel konut projesi olacak. Lüks daireler 165 m2 alana sahip ve tüm  daireler  3+1 özelliğine sahip.

DOĞAYLA İÇ İÇE BİR YAŞAM…

Dersim merkez (Mamekiye) en gözde yerleşim merkezi olan Atatürk Mahallesinde (Sienk) kurulan Dersim YaşamKent konutları Mimar Burhan Kılınç ve İnşaat mühendisi kardeşi Ayhan Kılınç tarafından yapıldı.

Dersim YaşamKent projesi, 9.500 m2’lik alana sahip bir parsel üzerine kurulmuş olup, bunun 2.000 m2 sinde 6 blok yer alırken geri kalan 7.500 m2 alan ise tamamen yeşil alan, çocuk oyun alanları ve parkları, açık otoparklar, açık yüzme havuzu, güneşlenme alanları, göl manzaralı seyir terasları, pergolalar altında banklarla tefriş edilecek oturma ve dinlenme alanları mevcut.

Projenin mimarı olan Yüksek Mimar Burhan Kılınç; “Güvenliğin, konforun, kalitenin ve estetiğin bir arada bulunduğu konutlar üreterek yeşilin ve doğanın olabildiğince korunduğu yeni yaşam alanları yarattık.” diyor.

Kılınç proje hakkında şunları söyledi; “Amacımız daha fazla bina yapmak yerine, tamamen binalar dışında özellikle yeşili koruyan, çocukları düşünen, insanların sosyal paylaşımlarını bina dışındaki ortak mekanlara taşıyan alternatif  yaşam alanları yaratmaktı. Dersim YaşamKent projesinde bunu yaptık.”

Dersim YaşamKent Konutları Elazığ-Tunceli Karayolu üzerinde bulunuyor. Dersim YaşamKent Konutları, ev sahiplerine Mazgirt Dağları ve göl manzarası sunuyor. Tüm daireler göl ve dağ manzaralı, güneş görme özelliğine sahip.

DAİRELERİN BİTMİŞ HALİNİN  FOTOĞRAFLARI İÇİN  TIKLAYINIZ…

BÜYÜK PROJELERDE ONUN İMZASI VAR

Dersim’de kamu kurumları ve özel konut projelerinde Mimar Burhan Kılınç’ın imzası var.  Tunceli Vali Konağı, Tunceli İl Özel İdaresi, Afganistan Enerji Bakanlığı Binası, Tunceli Belediyesi İş Merkezi, Çetindere İş Merkezi, Tunceli Valiliği Gençlik Merkezi Binası, Munzur AŞ., Aşkın İşhanı, Ovacık Belediyesi Hizmet Binası ve İşhanı ve de yüzü aşan özel konut projelerinin mimarlık projeleri Burhan Kılınç tarafından çizilmiş.

YaşamKent projesi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.burhanayhan.com  sitesinden bilgi alabilirler.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 4 =

More in Dersim

To Top