Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ferhat Tunç’tan Dersim 38 Kurbanlarına Saygısızlık!

Haberler

Ferhat Tunç’tan Dersim 38 Kurbanlarına Saygısızlık!

Ferhat Tunç’un, Laç Deresi’nde bulunan Dersim 38 Katliamına ait kemikleri eline alıp kameralara poz vermesi tepki çekti.


Dersimnewscom
 – Ferhat Tunç, yanına aldığı gazeteci ve kameramanla Laç Deresi’ne gitti. Laç Deresi’nde bir mağarada bulunan Dersim 38 Katliamına ait kemikleri görüntüledi.

Ferhat Tunç, mağarada bulunan kemikleri topladı. Kemikleri toplamakla kalmadı eline aldığı kemiklerle kameraya poz verdi. Tunç’un katliam kurbanlarına ait kemikleri eline alıp kameralara poz vermesi büyük tepkiye neden oldu.

“ÖLÜLERİMİZE SAYGISIZLIKTIR”

Görüntülerin basında ve PKK’ye yakın yayın organı NUÇE TV’de yayınlanmasının ardından görüntüleri izleyen Dersim 38 mağdurlarının yakınları Tunç’a tepki gösterdi.

Ferhat Tunç, Laç Deresi’nde katledilen yüzlerce Dersimliye ait kemikleri eline alıp kameralara poz verdi

Dersim 38 Katliamı kurbanlarının yakınları Ferhat Tunç’a tepki gösterdi. Tunç’un  inançlarına ve katliam kurbanlarına karşı büyük bir saygısızlık yaptığını dile getiren mağdur yakınları bu durumu cehalet ve saygısızlık olarak nitelediler.

Bir FDG yöneticisi ise konuyla ilgili ÇILA gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bizler, katliam yerlerini yıllardır tespit ettik ve bu yerlere karışmadık, öldürülmüş, katliama uğramış Dersim mağdurlarının kemiklerine ancak dini inançlarımız temelinde dokunabiliriz.AHMET KAYA’NIN BAŞINDA DA POZ VERMİŞTİ!

Ferhat Tunç, daha öncede Paris’te ölen Ahmet Kaya‘nın naaşı başında fotoğraf çektirmiş ve bu fotoğrafı Hürriyet gazetesine servis etmişti. Fotoğrafın gazetede yayınlanmasından sonra Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ve Ahmet Kaya’nın hayranları Ferhat Tunç’a büyük tepki göstermişti.

ahmet_kaya_ferhat_tunc

Ferhat Tunç’un, Ahmet Kaya’nın başında çektirdiği bu fotoğrafın basında yer alması tepki çekmişti

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
8 Comments

8 Comments

 1. U. Newe

  07/05/2013 at 20:36

  Ma ke na astiki di royê ma çızeno!
  Zulmo ke mılletê ma serê hardide diyo, zovina mılleti nêdiyo! Nê xevera Anadoliyê/Tırkiya na zulum ra esta, ne ki xevera dinya.

  Esketê Derê Laçi hona eve astıkunê khalıkunê ma pırrıyê. Hata ewru cırê mezele nasıv nêbiya. Na astiki hona wenêdariyê, hona wela Hardê Dewreşi nêdiya! Hona hewna nêşiyê.
  Royê merdunê ma, hana bê hedılo, hona hayıgo, hona çızeno.

 2. hemed

  07/05/2013 at 20:52

  Ferhat tunçun oraya niye gitti ve amacı belli. atalarımızın kemikleri üzerinden bile siyaset yapıyor.
  BDP propagandası yapıyor. Ayıptır yahu ayıp! Merak ediyorum poşetlere doldurup götürdüğün atalarımızın kemiklerini kimlere satacaksın?

 3. malim

  07/05/2013 at 22:04

  Ferhat bey yirni yil sosyalisti arta derecede gecimini sagliyordu on bes yildi kürtcü iyiydi yani zenginler tabakasinda geciniyordu simdide simdide super zenginlerle calisiyor bunlarda akp dtp emep dikat edin konusmalarina erdoganin dilinde konusuyor dtp oy vermemis dersimleri katliyamci ilan ediyor kendiside kürt kelimesinden baska bir sey konusmuyor yani o eline aldigi atalarimizin kemiklerini siyaset ediyor ve dilini inkar ediyor

 4. cem

  08/05/2013 at 10:05

  Kemikleri toplamasını herkes biliyordu ancak onların DNA incelemesi yapıldıktan sonra akrabaların isteğine bağlı dini merasimle toplanması aksi halde ibreti alem için bir açık hava müzesi biçiminde orada muhafaza edilmesi gerekirdi..
  bu hanzonun yaptığı delil karartmadır, saygısızlıktır.. ordakilerin yakınları bilmiyor mu kemikleri toplamasını?
  Ferhat efendi şuursuz bir vaziyette bölgedeki faşist idarecilerin adeta maşası gibi kemikleri kimyasal bir önlem bile almaya zahmet etmeden toplamıştır.. Nitekim zamanında bölge muhtarları hükümet taraafından defalarca taciz edilmiş, gidin kemiklerinizi torbaya doldurup nereye atıyorsanız atın, şeklinde baskıya maruz kalmıştır.. onların yapmadığını fero yaptı.. aferin diyorum!

 5. cem

  08/05/2013 at 10:11

  eline aldigi bir cene kemiginden DIS i cikarip yeniden yerine sokmasi vs bune saygisizlik nasil yaparsin sen böyle o kemikleri yerlerinden kaldirma hakkini kim verdi sana. bence ferhat tunc akp tarafindan bdp kanaliyla kullaniliyor, ortada delil kaybetme cabasini dersimliye yaptirdiklari asikar.. her yönlü üzücü olan bu durumu hep birlikte izlemekteyiz , ama engel olan yok . o kemikleri toplayip yok edebilirler tamamen inkar edebilirler. fasistlerden her sey beklenir.ferhat kullanildiginin bilincinde degil..savundugu bdp si onu akp nin cikarina harcadiginin farkinda degil..dersim savunan degerli avukatları göreve davet etiyurum

 6. mamekiye

  08/05/2013 at 13:39

  bu herif bilse ki iyi para eder o tarifsiz hüzünlerimizi hemen nakite cevirir…

 7. Quresiz

  08/05/2013 at 20:36

  Mira gore ferhat biray rind kerd kerd eskera cinayre sima taye qarineke zulme zore katliyama tirko wejino werte!
  Bence iyi olmus güzel bir haber türkiye dunya halki görsün ibret alem olsunki kemalistlerin soykirimini aciklasin

 8. sixo

  10/05/2013 at 02:11

  HALKININ GECMISINE ESKIDEN BERI ;SAHIP;;CIKAN;;KENDISINI;HALKA;VE DEMOKRASIYE ADAYAN;COK KURT:SANATCILAR ICINDEN:AZ:GORULEN;KALITELI;BIR;INSANDIR;FERHAAT;ABIYE;;SONSUZ;SAYGILAR::

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + two =

More in Haberler

To Top