Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ali İsmail Korkmaz Hayatını Kaybetti

Haberler

Ali İsmail Korkmaz Hayatını Kaybetti

Eskişehir’de yapılan Gezi Eyleminde sivillerin saldırısına uğrayan Ali İsmail Korkmaz, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Dersimnews.com– Eskişehir’de Gezi Parkı eyleminde polisin sıktığı biber gazından kaçtığı ara sokakta sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, tedavi gördüğü hastanede  hayatını kaybetti.

ali-ismail

Eskişehir’de yapılan Gezi eylemlerine destek veren ve eylem sonrasında bir grubun saldırısına uğrayan Ali İsmail Korkmaz, bir ayı aşkın süredir yoğun bakımdaydı. Korkmaz bugün hayatını kaybetti. Antakyalı olan Ali İsmail Korkmaz Aleviydi.

İsmail Ali Korkmaz

Ali İsmail Korkmaz

 

2 Haziran’da yaşanan olayda beyin kanaması geçirdiği belirlenen 19 yaşındaki Anadolu Üniversitesi öğrencisi Korkmaz, bir süredir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir’de 2 Haziran’da Gezi Parkı eylemine destek için AKP binasına yürüyen kalabalık arasında yer aldı. Polisin basınçlı su ve biber gazlı müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan Ali İsmail Korkmaz’ın, burada sivil giysili kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradığı iddia ediliyordu.

‘Önce bir şeyin yok dediler’

Korkmaz’ı yaralı halde bulan arkadaşlarının ifadelerine göre, Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne götürülen Korkmaz’ın beyin tomografisi çekildi ve müşahade altına alınmadan durumunun iyi olduğu söylenerek evine yollandı.Daha sonra evinde fenalaşan Korkmaz’ın Eskişehir Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiği tespit edildi.

Korkmaz, sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde beyin ameliyatına alındı. Ameliyattan sonra yoğun bakımda tutulan Ali İsmail Korkmaz, önce ilaçlarla uyutuldu.

İlaçların kesilmesinin ardından solunumu ve bilinci açılmayan Korkmaz, solunum cihazına bağlı tutuluyordu.

ÖLEN 4 GENÇ ALEVİ

Korkmaz’ın ölümüyle Gezi Parkı eylemlerinde ölenlerin sayısı beşe yükseldi. Gezi Direnişi eylemlerinde öldürülen dört gencin Alevi olması dikkat çekici.   Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük ve Ali İsmail Korkmaz Aleviydiler. Ali İsmail Korkmaz Antakyalı bir Alevi ailenin çocuğuydu.

Daha önce de, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük ve polis komiseri Mehmet Sarı hayatını kaybetmişti.

Türk Tabipler Birliği’nin verilerine göre, eylemlerde ayrıca 60’ı ağır olmak üzere yaklaşık sekiz bin kişi de yaralandı.

Ali İsmail Korkmaz’ın cenazesi bu akşam memleketi Antakya’ya götürülecek. Ali İsmail yarın Antakya’da Alevi Erkânına göre düzenlenecek törenin ardından 12 İmamların katarına uğurlanacak.

10.07.2013

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 4 =

More in Haberler

To Top