Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

SKANDAL: Beyin Kanaması Geçiren Ali İsmail’e Ağrı Kesici Yazıp Eve Gönderdiler!

Haberler

SKANDAL: Beyin Kanaması Geçiren Ali İsmail’e Ağrı Kesici Yazıp Eve Gönderdiler!

Beyin kanaması geçiren Ali İsmail için doktor kas gevşetici yazıp eve gönderdi. İşte skandalın belgesi…

Dersimnews.com/ÖZEL HABER Eskişehir’de Gezi Direnişi eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz‘ın gerekli kontrollerini yapılmadığı ortaya çıktı.

SKANDALLAR ZİNCİRİ

Ali İsmail Korkmaz’ın Yunus Emre Devlet Hastanesi‘nde ise kontrolleri yapılmadan eve gönderildiği ortaya çıktı.

Eskişehir’de aralarında sivil polislerinde olduğu bir grup sivilin saldırısına uğrayan Ali İsmail Korkmaz, önce Anadolu Üniversitesi’ne bağlı Mavi Hastanesi’ne götürüldü. Ali İsmail Korkmaz, Anadolu Üniversitesi’nde bulunan Mavi Hastane’den gerekli tıbbi cihazlar olmadığı için başka bir hastaneye yönlendirildi.  Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde ise kontrolleri yapılmadan eve gönderildi.

BEYİN KANAMASI GEÇİREN ALİ İSMAİL İÇİN AĞRI KESİCİ YAZDI

Ali İsmail’in muayanesini yapan doktor Hasan Gülcü, “yumuşak doku bozuklukları, bir başka şahıs tarafından  darp ve çarpma” tanısına rağmen Ali İsmail’in hastanede yatarak tedavi edilmesine gerek görmedi.

Üstelik skandal bununla da bitmedi. Doktor Hasan Gülcü, o esnada beyin kanaması geçiren Ali İsmail Korkmaz için ağrı kesici yazdı ve eve gönderdi.

Taburcu edildikten sonra evine gidip uyuyan Korkmaz’ın fenalaşması sonucu götürüldüğü Eskişehir Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiği belirlendi.

İşte o skandalın belgesi.

 

ali-ismail-doktor-skandali

Doktor Hasan Gülcü, beyin kanaması geçirmekte olan Ali İsmail için kas gevşeti yazıp eve gönderdi.

 

“EMNİYET DELİLLERİ KARARTTI”

Eskişehirli avukat Selin Dağlar, ölen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz olayında delillerin karartılması konusunda ciddi kuşkularının olduğunu söyledi. Ali İsmail Korkmaz ile en son konuşan kişilerden birinin kendisi olduğunu belirten avukat Selin Dağlar, ölen gencin konuşma güçlüğü çektiğini belirterek şunları söyledi:

“Ali olaydan sonra hastaneye gitmiş. Daha sonra onu karakola yönlendirmişler. O sırada benimle temasa geçildi. Ben de Ali’nin bulunduğu Odunpazarı Polis Merkezi’ne gittim.

Benimle buluştuğunda tam olarak olayı hatırlamıyordu, konuşma zorluğu çekiyordu. Ancak bana gelme noktasına kadar arkadaşlarıyla yaptığı diyalogdan ki, onların tanık olarak ifadesine başvuruldu savcılık tarafından. Copla dövüldüğü, polisler tarafından darp ve sivil vatandaşlar tarafından darp edildiği şeklinde Ali İsmail’in söylemleri olmuş kendilerine. Bu şekilde tanıkların beyanları var dosyada. Artı dosyada bir tanık var, Olayı bizzat birebir gördüğüne dair anlatımları olan. Ellerinde cop olan şahısların, sivil kıyafetli polislerin ve sivil vatandaşların darp ettiğini söylüyor. Ali benimle birlikte polis Merkezi’nde verdiği ifadesinde ise 4-5 kişinin kendisine saldırdığını, sivil giysili olduklarını beyan etti. Ama konuşmada zorluk çekiyordu ve ters giden bir şeyler olduğu belliydi. Acilen hastaneye götürülmesi gerektiğini belirttim. Ali, yanındaki kuzeniyle birlikte Eskişehir Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Orada beyin kanaması teşhisi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Olay yerine yakın işyerlerinin 3 yerinin güvenlik kamerasına bağlı bilgisayar hard diskleri incelendi, ikisi boş çıktı. Birinin ise 18-20 dakikalık bölümünün olmadığı tesbit edildi. Bir CD ise açılmadı. Delillerin karartılması konusunda ciddi kuşkularımız var.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − two =

More in Haberler

To Top