Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de Partizan Operasyonu: 5 Gözaltı

Dersim

Dersim’de Partizan Operasyonu: 5 Gözaltı

Dersim’de Partizan’a yönelik yapılan operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. 

Dersimnews.com/Dersim – Dersim’de sabahın erken saatlerinde merkez, Pertek, Hozat ve Ovacık İlçelerinde polis tarafından  Partizan’a yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Dersim kırsalında silahlı faaliyet yürüten  TKP/ML TİKKO örgütüne yönelik kent merkezi ve Hozat, Ovacık, Pertek ilçelerinde operasyon düzenledi.  Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda, örgütle irtibatlı oldukları ve örgüt adına faaliyet yürüttükleri iddia edilen ve aralarında Pertek İlçesi Bağımsız Belediye Meclis üyesi Ahmet Elma’nın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Özel harekat timleri ile terörle mücadele ekiplerinin katıldığı operasyonda, gözaltına alınanlar sağlık kontrollerinin ardından emniyette sorgulamaya alındı.

Operasyonun devam ettiği ve gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

Operasyon kapsamında Özgür Gelecek Dergisi  bürosunda da arama yapılarak, bilgisayar ve dokümanlara el konuldu. Operasyon kapsamında bazı şüphelilerin de arandığı öğrenildi.

Akşam  Seyit Rıza Meydanı’nda toplanan bir grup gözaltıları protesto etti. Özgür Gelecek Dergisi Tunceli Temsilcisi Erkan Doğan, gözaltıların keyfi olduğunu ileri sürerek, “Bu saldırılar devletin devrimcilere ve muhalif halk dinamiklerine ne ilk saldırısıdır ne de sonuncusu olacaktır. Devlet her dönem zalim ve zorbalara karşı yükselen her sesi kendine bir tehdit saymış ve var gücü ile saldırarak sindirmeye çalışmıştır. Özellikle son dönemde Gezi Parkı direnişçilerine yönelik olarak gördüğümüz devletin gittikçe artan saldırıları ve sisteme karşı her pratik faaliyeti ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 6 =

More in Dersim

To Top