Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kanser Hastasına Kelepçe Taktılar!

Haberler

Kanser Hastasına Kelepçe Taktılar!

Edirne F tipi cezaevinde tutuklu olan Kemal Avcı, 8 aylık tutuklukta midesinin dörtte üçünü kaybetti

Dersim milletvekili Hüseyin Aygün, Kemal Avcı'nın anne ve babasıyla mecliste basın açıklaması yaptı.

Dersim milletvekili Hüseyin Aygün, Kemal Avcı’nın anne ve babasıyla mecliste basın açıklaması yaptı.

Ellerinde  oğullarının  hastane odasındaki  fotoğrafını tutan  anne Yeter  Avcı,  ” Dört kişi  kaldıramıyor.  Kelepçe vurmak istediler. Bir  anne olarak engelledim” dedi.

Dersim Milletvekili  Hüseyin Aygün,   9 aylık tutuklukta mide kanserine yakalanan ve tahliye talebi reddedilen Kemal Avcı’ın annesi Yeter Avcı ve babası Mehmet Avcı ile mecliste basın toplantısı yaptı. Avcı’nın acılı  ailesi  toplantı boyunca çocuklarının  hastane odasında  ne halde olduğunu  gösteren fotoğrafı tuttu.  Hüseyin Aygün,  son 10 yılda cezaevlerinde kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.  Aygün,  Avcı’nın midesinin dörtte üçünün alındığını ve  çok zor bir durumda  olduğunu  hatırlatarak  tahliye  edilmesini istedi.

Kanser hastası Kemal Avcı, 9 aydır tahliye edilmiyor.

Kanser hastası Kemal Avcı, 9 aydır tahliye edilmiyor.

‘Oğlumu Dört Kişi Kaldıramıyor; Kelepçe Takmak  İstiyorlar’

Anne Yeter Avcı, gözleri yaşlı  oğlunun  durumunu anlattı.  Hastanede tedavi  altındayken  eline  kelepçe vurulmak istendiğini  ve buna  bir anne olarak  izin vermediğini  söyledi.  ” Dört kişi  onu yataktan kaldıramıyoruz.  Nereye kaçacak;  kelepçeyi  engelledim”  diyen  anne  Yeter,   oğlunun  tahliye edilmesi çağrısında  cumhurbaşkanına da   seslendi.

Aygün, basın toplantısında kendi isminin de yer aldığı fişleme iddialarına ilişkin  ‘suç duyurusunda bulunacak mısınız” sorusuna, ” Parti suç duyurusunda bulunacak. Ben Türkiye’de meşru bir yargı olmadığı için kişisel olarak suç duyurusunda bulunmayacağım”  yanıtı verdi. (Sözcü)

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − four =

More in Haberler

To Top