Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

MA Dergisi Özür Diledi

Haberler

MA Dergisi Özür Diledi

MA dergisi yayın kurulu,  Koçan aşiret lideri İdare İbrahim Ağa için “horoz hırsızı” diyen Doğan Munzuroğlu’nun yazısı  nedeniyle özür diledi.
MA dergisinin 1. sayısında yayımlanan ve büyük tepki çeken yazı nedeniyle MA dergisi özür açıklaması yaptı. Doğan Munzuroğlu tarafından kaleme alınan ve imzasız yayımlanan yazıda Koçan aşiret lideri İdare İbrahim Ağa “horoz hırsızı” olarak gösterilmişti. Yazı gerek Koçan aşiret mensupları gerekse Dersim kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Derginin yayın kurulu tepkiler üzerine özür açıklaması yaptı. İşte o açıklama:

“Nuşteo ke amarê perloda MAê jüyine de ebe namê „İdarê Qocuğli (İdare İbrahim)“i seba yadkerdena ey veciya, tede mordemanê ey rê, qimet u xuy u xısêtanê Dêsımi rê fêl u emelê heqareti çino. Bal u meylê perloda mao henên ki, nêtê mao henên ki çino. Ancia ki bê waştena ma, taê mordemê ke sero na mesela sero hêcê, goni gırênenê, iyê zeberiyê, decê. Uyo ke ma cı rê bime sebeb, vanime ke, qaytê qusırê ma mekerê…
Diwanê Perloda MAê Neşriyati

Dergimizin 1. sayısında yayınlanan İdare Qocuğli (İdare İbrahim) başlıklı yazı, İdare Ağa‘nın hatırasına, onun yakınlarına ve Dersim değerlerine hakaret amacı taşımamaktadır. Dergimizin böyle bir yönelimi yoktur. Bizlerin böyle bir niyeti yoktur. Ancak istemeden duyarlılıkları olan kişilerin incinmesine neden olduğumuz için ilgili her kişiden özür dileriz…”
MA dergisi yayın kurulu

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

 1. Ali Haydar KOÇ

  15/08/2013 at 09:10

  Perloda MA’yré,

  Bara maré klamé nemenda… Pelga binıdı kı na nuxtı nusnené wandoğane xoré kené açoğ dawa ma kı, decayise ma kı qeydino… oğure perloda sıma bo!

  MA Dergisine,
  Bizim için söylenecek söz kalmamıştır. İkinci sayıda bu konuyu okuyucularınıza açıklarsanız, davamız da, kırılmamız da biter… Derginizin yolu açık olsun…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen − 12 =

More in Haberler

To Top