Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Antakya Halkı Ahmet Atakan’ı Uğurladı

Haberler

Antakya Halkı Ahmet Atakan’ı Uğurladı

Antakya’da dün akşam polisin attığı gaz bombası nedeniyle ölen  22 yaşındaki Ahmet Atakan bugün  toprağa verildi. 

Ahmet Atakan'ın cenaze törenine onbinler katıldı

Ahmet Atakan’ın cenaze törenine onbinler katıldı

 

Dersimnews.com/Antakya Ahmet Atakan, Tuzluçayır ve ODTÜ eylemlerine destek vermek üzere Antakya’nın Armutlu mahallesinde düzenlenen gösteriler sırasında polisin attığı gaz bombası nedeniyle hayatını kaybetti.

Atakan’ın cenazesi bugün binlerce kişinin katılımıyla Antakya’da toprağa verildi.

Atakan’ın cenazesi, otopsi için götürüldüğü Adana ‘daki işlemlerin tamamlanmasının ardından Antakya’ya yola çıktı. Bu esnada Armutlu Mahallesi’nde Ahmet Atakan’ın vurulduğu yerde bekleyenler, Arap Alevilerinin bir geleneği olan ‘bahur’ yaktılar.
15.00′e doğru Akdeniz Hastanesi’nden alınan cenaze aracı, peşinde yürüyen çok sayıda gençle birlikte Uğur Mumcu Alanı’ndan geçirilerek, Çekmece beldesi Pınarbaşı Mahallesi’ndeki evine getirildi. Bu arada, cenaze aracının arkasından yürüyen kalabalık grup sloganlar attı.

Evin önünde anne Emsal Atakan ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Daha önce Eskişehir’deki Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz ‘ın annesi Emel Korkmaz, Emsal Atakan’ın yanına gelerek teselli etmeye çalıştı. İki anne birlikte tabuta sarıldı.

Oğlunun tabutuna sarılan acılı anne isyan etti

Oğlunun tabutuna sarılan acılı anne isyan etti

Cenaze daha sonra omuzlarda taşınarak sloganlar ve dualar eşliğinde Pınarbaşı Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada törenin ardından Ahmet Atakan 12 İmamların katarına uğurlandı.

Cenaze törenine Atakan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz, Hüseyin Aygün ile Hatay’daki Gezi Parkı odaklı olaylarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert ‘in ağabeyi Zafer Cömert de katıldı.

CENAZE SONRASI POLİS SALDIRISI

Ahmet Atakan’ın cenaze töreni sonrası polis Hatay’ın Armutlu Mahallesi’nde toplanan göstericilere saldırdı. Törenin ardından başlayan çatışmalar gece boyu sürdü. Polis gaz bombaları ve plastik mermilerle protestoculara saldırdı, evlere gaz bombaları attı. Polisin kullandığu gaz bombaları ve plastik mermiler nedeniyle çok sayıda kişi yaralandı. Başından vurulan Cevdet Gillioğlu isimli yurttaş ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Cevdet Gillioğlu ameliyat edildi, durumu ciddiyetini koruyor.

armutlu_mudahale_512x288_ap

10 Eylül 2013

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. dersimli steve

    11/09/2013 at 15:28

    Cok uzaklardan cok uzgun bir insan olarak basimiz sagolsun.Gun gelecek :biz de kendi silahli orgutumuzu kurmak zorundayiz.AMA bazilari gibi pisi pisine olmek icin degil.Savasarak olmek icin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 11 =

More in Haberler

To Top