Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ahmet Atakan Eylemleri Sürüyor

Haberler

Ahmet Atakan Eylemleri Sürüyor

Antakya’da polis müdahalesi sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan için dün akşamda eylemler devam etti.
Dersimnews.com – Kadıköy, Gazi Mahallesi, Sarıgazi, Tuzluçayır ve Armutlu’da Ahmet Atakan için eylem yapanlara polis gaz bombaları ve plastik mermilerle müdahale etti.

İstanbul Kadıköy’de boğa heykeli önünde toplananlar yürüyüş yapmak istedi. ‘Dağılın’ uyarılarını dikkate almayan gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Daha sonra barikat kurarak çöp konteynerlerini ateşe veren eylemciler, polislerin önlem aldığı noktaya doğru ilerledi.

Polis ir kez daha biber gazı, tazyikli su ve boyalı mermiyle müdahale etti.

Gece saatlerinde kalabalık Bahariye Caddesi’ne tekrar toplandı. Caddeye barikat kurup ateşe veren kalabalık, sloganlar eşliğinde polise taş  fırlattı. Bunun üzerine çevik kuvvet polisleri göstericilere biber gazı ve boyalı mermiyle müdahalede bulundu. Olaylar gece geç saatlere kadar sürdü.

GAZİ’DE HAVAİ FİŞEK

Gazi Mahallesi’nde ise göstericiler, İsmetpaşa Caddesi’nin bir bölümünü trafiğe kapattı. Çöp konteynırları ve kaldırım taşlarıyla yola bariyer yapan göstericilerin eylemi, yaklaşık 5 saat sürdü. Polis, gaz bombası ve basınçlı suyla müdahalesine eylemciler havai fişekler ve taşlarla karşılık verdi. Olaylar sırasında Gazi Mahallesinin arka sokaklarından silah sesi duyuldu.

Gazi Mahallesi’nde dün yaşananlar…

Antakya’da Armutlu Mahallesi’nde toplananlar, buradan Gündüz Caddesi’ne doğru yürümek istedi. Polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Göstericiler, çöp konteynerlerini yakarak barikat kurdu. Taş ve havai fişek atan gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Polisin, gruba müdahalesi gece saatlere kadar devam etti.
Ankara’da ise göstericiler akşam saatlerinden itibaren Mamak Tuzluçayır’da toplandı. Çöp konteynerlerinden barikatlar kurarak ateş yakan gruba, polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

 

VAGUS TV YAYINI

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =

More in Haberler

To Top