Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ethem Sarısülük’ün Davası Ertelendi!

Haberler

Ethem Sarısülük’ün Davası Ertelendi!

Ethem Sarısülük’ün öldürülmesine ilişkin yeniden görülmeye başlanan davada mahkeme, “kamu güvenliği” gerekçesiyle kapalı duruşma kararı aldı.

 

Dersimnews.com/Ankara – Gezi Parkı Eylemleri sırasında Ethem Sarısülük’ü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz’ın yargılandığı dava ilk duruşma bugündü ancak salonda çıkan olaylar nedeniyle 28 Ekim tarihine ertelendi.

Ethem’in vurulmasıyla ilgili, katil zanlısı polis Ahmet Şahbaz hakkında izin alınmadan soruşturma yapıldığı gerekçesiyle durdurulan davanın yeniden görülmesine bugün başlandı.

7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargılamanın durdurulması kararını kaldırmasıyla yeniden görülmeye başlanan dava nedeniyleAnkara Adliyesi çevresinde polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Ethem’in Katili Mahkemeye Perukla Geldi

Ethem Sarısülük’ü başından vurarak öldüren kati zanlısı polis Ahmet Şahbaz  duruşmaya perukla katıldı!

Mahkeme salonundan copla çıkarıldılar

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, “kamu güvenliği” gerekçesiyle kapalı duruşma kararı aldı. Mahkemenin bu kararının ardından, izleyicilerden duruşma salonunu terk etmeleri istedi. Bu karara tepki gösteren ve duruşma salonundan çıkmak istemeyenler polis zoru ile salondan çıkarıldı. Polisin cop kullanması nedeniyle aralarında Sarısülük’ün yakınlarının da olduğu bazı kişiler darba uğradı.

“Adliye kapısına kırmızı boya”

Davaya destek amacıyla gelenler ise adliyenin bahçesinde toplandı. Adliyenin C kapısı önünde de bir eylem gerçekleşti. Kapıya kırmızı renkte boya atan protestocular, “Adaletinizden kan akıyor” diye slogan attılar.

Adliye önünde gerginlik sürüyor.

Gelişmeleri aktaracağız…

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − ten =

More in Haberler

To Top