Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Özgür- Der’den El Kaide Destek Gösterisi

Haberler

Özgür- Der’den El Kaide Destek Gösterisi

Şeriatçı Özgür-Der İstanbul Fatih’te El Nusra (Kaide) çetesine destek gösterisi düzenledi!

Provokasyon ve cihadist çetelere yardım şebekesi Özgür-Der (Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği) kendi haber portalı Haksöz’de önceki gün yayınladıkları bir yazıda bazı illerin adını sıralayıp ( Alevilerin yoğun nüfus ağırlığı bulunan iller!) Alevilerin silahlandığını iddia ederek;  ”Alevi gençlerden oluşan hücrelerin zamanı geldiğinde eylemler yapmak için Cem Evlerinde barındırıldıkları, son dönemde ülkedeki şaibeli saldırı ve olayların tümünün Cem Evlerinden organize edilmesi de cabası” cümleleriyle hizmet ettikleri silahlı tekfiri çetelere Alevi gençlerini ve Cemevlerini hedef gösterdi.

 

ozgurder-den-el-kaideye-destek

Özgür-Der üyeleri Fatih’te terör örgütü El Kaide’ye destek gösterisi düzenledi

Aynı Özgür-Der şebekesi dünde İstanbul Fatih’te El Kaide’ye selam gönderdi, adı onlarca cinayet ve katliama karışmış selefi terör çetelerine destek gösterisine imza attı.

Suriye Halep’te 14 Kasım 2013 tarihinde ordunun düzenlediği operasyonda vurulan ve istihbarat birimleri tarafından yasa dışı yollarla Türkiye’ye getirilerek ameliyat altına alınan selefi çete Tevhid Tugayı’nın lideri Abdülkadir Salih aldığı yaralar neticesinde hayatını kaybetmişti. Ölen terörist liderin daha sonra Halep’e götürülerek gizlice gömüldüğü açıklandı.

Tevhid Tugayı (Liva Et Tevhid) kamuoyuna da yansıyan Halep, Rojava ve Lazkiye’deki bir dizi katliam ve yağma olayının sorumlusu olarak görülüyor. 34 yaşında öldürülen liderleri Abdülkadir Salih’in Türk istihbarat birimleriyle koordineli hareket ettiği, Türkiye’de eğitilen çete mensuplarıyla beraber Halep ve çevresinde faaliyet yürüttüğü biliniyordu. Bir kaç ay öncesinde Özgür-Der’in düzenlediği konferanslarda boy gösteren, Türkiye’deki televizyon kanallarında konuk olarak ağırlanan terörist lider A. Salih’in silahlı birliklerinin bulunduğu alanlara ‘insani yardım’ görüntüsü altında başını Özgür-Der/İHH gibi kuruluşların çektiği organizasyon ağıyla Tırlarla lojistik malzemelerin taşındığı iddia ediliyor.

Meselenin düşündürücü yanlarından biri İHH’nin AKP Hükümeti tarafından ‘kamu yararına’ kurum statüsüne kavuşturulması. Adı yabancı medya kanallarında El Kaide ile anılan ‘kamu yararına derneğin’ varlığı nasıl izah edilir?

Suriye güvenlik birimleri tarafından yapılan açıklamalarda anılan Tır filolarıyla militanlara malzeme tedariki yapıldığı, Türk Hükümetinin kontrolsüz şekilde sınır kapılarını üzerinde bu paravan derneklerin amblemi olan Tırların geçişine açtığı vurgulanıyor. Suriye resmi güvenlik birimleri Özgür-Der/İHH vb. Suriye devletine ve halkına karşı ağır suç işleyen, terör tedarikçisi şebeke olarak görüyor.

Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya: ” Ahrar-uş Şam, Liva et Tevhid, Cephet-un Nusra ve diğer tüm İslami örgütlerin Allah’ın sözünü hâkim kılmak için direniyor!”

İstanbul Fatih semtinde dün bir araya gelen Özgür-Der üyeleri Suriye Ordusu tarafından öldürülen selefi terörist Abdülkadir Salih’e ‘gıyabi cenaze töreni’ düzenledi. Mezhepçi vurgularla Şia-Alevi düşmanlığı içeren konuşmaların yapıldığı, provokatif sloganların atıldığı, tekbirler getirilerek ‘cihat’ çağrısının yapıldığı eylemde Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya ve Özgün İrade Dergisi’nden eski imam Ramazan Kayan birer konuşma yaptı.

“Ümmetin Yiğit Komutanı Abdulkadir Salih Şehadetin Mübarek Olsun!” pankartının açıldığı, El Kaide’ye destek eyleminde yapılan konuşmaların özeti Özgür-Der’in web sitesi Haksöz’ün geçtiği haberde verilmiş.

Haberlerinden kısa alıntılar yaparak provokatörlerin neler dediklerini paylaşalım:

Rıdvan Kaya:Ahrar-uş Şam, Liva et Tevhid, Cephet-un Nusra ve diğer tüm İslami örgütlerin Allah’ın sözünü hâkim kılmak için direndiğini vurgulayan Kaya, birilerinin de durmak bilmeden Müslümanları karaladığını kaydetti. Kaya, 1400 yıl önce şehit olan Hz. Hüseyin ve yetmiş kişi için asırlardır matem tutanların Suriye’de ölen on binlerce kardeşimizin katledilişine alet olmasının anlamsızlığına da dikkat çekti. İran ve Hizbullah’a karşı slogan atmayın diyenlerin yanlışa düştüğünü kaydetti. Suriyeli direnişçilerin Allah yolunda hayatını kaybettiğini vurgulayan Kaya, “Bu zulme destek verenler, direnişi karalayanlar ne için bu tavrı sergiliyorlar?” dedi ve direnişe leke sürmek kastıyla kara propaganda yapanların Allah’ın gazabından korkması gerektiğini belirtti.

Ramazan Kayan:İslam coğrafyasında despot rejimlere karşı direnen kardeşlerimizin asıl darbeyi ümmetin suskunluğundan aldığını ifade eden Kayan, bu sessizliği bozmamız gerektiğini belirtti. Allah’ın gaybi yardımlarının Müslümanlarla birlikte olduğunu hatırlatan Kayan, Suriye’de zalim rejimle birlikte zalimlere destek verenlerin de cehennem ateşini tadacaklarını kaydetti. (Yiğit Komutan Fatih Camii’nden Selamlandı!-Haksözhaber.net)

El Kaide (Cephet-un Nusra) birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de düzenlediği terör eylemleriyle çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesine yol açtı.

Kayıtlara 2003 İstanbul saldırıları olarak geçen katliam saldırılarında 15 Kasım 2003’te Neve Şalom Sinagogu ve Beth İsrael Sinagogu’na bombalı araçlarla saldırı düzenlemiş, bunun neticesinde 27 kişi yaşamını yitirirken, 300 dolayında insan yaralanmıştı. Beş gün sonra 20 Kasım 2003’te tekrardan bombalı eylemler gerçekleştiren El Kaide, İstanbul’daki İngiliz Konsolosluğu ve HSBC Bankası’nın genel merkezini hedef aldı.  Eylemlerde İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Roger Short ve tiyatro sanatçısı Kerem Yılmazer’in de aralarında bulunduğu otuz kişi yaşamını yitirdi, 400 kadar kişi de yaralandı.

Ferhat Aktaş/ Tahahaber

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − two =

More in Haberler

To Top