Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

AKP Hükümetinde 10 Bakan Değişti

Haberler

AKP Hükümetinde 10 Bakan Değişti

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla sarsılan AKP’de Erdoğan Bakanlar Kurulu’nda 10 ismi değiştirdi.
Dersimnews.com – Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaklaşık 1 saat 20 dakika süren görüşmenin ardından yeniu kabine listesini açıkladı. Cumhurbaşkanı Gül’ün onayladığı, Erdoğan’ın açıkladığı listeye göre mevcut kabinede 10 değişiklik yapıldı.

akp-yeni-bakanlar

Ankara Milletvetkili Emrullah İşler, Bekir Bozdağ‘dan boşalan Başbakan Yardımcılığı’na, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Adalet Bakanlığı’na, Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı’na, Antalya Milletvekili Mevlut Çavuşoğlu AB Bakanlığı’na, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, İstanbul Milletvekili İdris Güllüce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, Denizli Milletvekili Nihat ZeybekciEkonomi Bakanlığı na, Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala İçişleri Bakanlığı’na, Karaman Milletvekili Lütfi ElvanUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na getirildi.

Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre, yolsuzluk iddialarına adı karışan ancak istifa etmeyen AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da “Başbakan’ın takdiri” ile kabine dışında bırakıldı. Hakkında bazı usulsüzlük iddiaları bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergun da “Başbakan’ın takdiri” ile ve Cumhurbaşkanı Gül’ün onayıyla kabine dışında bırakıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 13 =

More in Haberler

To Top