Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Berkin Elvan’ı Yüzbinlerce İnsan Uğurladı

Haberler

Berkin Elvan’ı Yüzbinlerce İnsan Uğurladı

Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi’nde saat 12.00’de düzenlenen törenin ardından  yüzbinlerce insan Berkin Elvan’ı akşam 17.00’de 12 İmamların katarına uğurladı.

 Dersimnews.com/İstanbul -Gezi eylemleri sırasında polisin attığı gaz bombası nedeniyle yaralanan ve 269 gün komada kaldıktan sonra dün hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın cenazesi bugün toprağa verildi.

Berkin için ilk tören Okmeydanı Cemevi’nde yapıldı.  Yüzbinlerce insan Berkin Elvan’ı uğurlamak için Okmeydanı’na aktı. E-5 Karayolu trafiğe kapatıldı.
Cemevi’nde düzenlenen törenin ardından Berkin Elvan’ın cenazesi sloganlar ve alkışlarla uğurlandı. Berkin’in cenazesi omuzlarda taşındı ardından cenaze aracına bindirildi.

Berkin Elvan’ın cenazesi Okmeydanı’ndan Şişli’ye 4 saatte getirilebildi. Yüzbinlerce insan Berkin için saatlerce yürüdü.
Berkin Elvan’ın naaşı Şişli’den Feriköy Mezarlığı’na getilerek burada dualarla toprağa verildi. Alevi erkanına göre kılınan cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

Gezi Şehitlerinin aileleri de Berkin Elvan’ın ailesini yanlız bırakmadı. Berkin’in annesi oğlunun mezarının başında dakikalarca ağıt yaktı.

Berkin Elvan’ın cenaze töreninden sonra dağılan halka polis biber gazı ve TOMA’larla saldırdı.

1 MİLYON 200 BİN KİŞİ UĞURLADI

Berkin için Okmeydanı Cemevi’nde Alevi erkanına göre tören düzenledi.   ‘Canlar ölesi değil’ diye dualar okundu. töreni yöneten Okmeydanı Cemevi Dedesi’nin helallik istemesi üzerine kalabalık hep bir ağızdan “Helal olsun” diye bağırdı. Cenaze izdiham nedeniyle cemevinden güçlükle çıkarıldı. Berkin daha sonra gaz kapsülünün kafasına isabet ettiği yere götürüldü. Tabutu kalabalığın omuzlarında Okmeydanı Şark Kahvesi’ne kadar taşındı. Yolun her iki tarafını dolduran binlerce kişi Berkin Elvan’ın cenazesini alkışlarla karşıladı. Cenaze güçlükle cenaze aracına konuldu. Yüzbinlerce kişi Şişli Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Mecidiyeköy’den Şişli’ye kadar kortej oluşturuldu.

Berkin Elvan’ın cenaze töreni tarihi bir kalabalığa sahne oldu. 1 milyon  200 bin kişi Berkin Elvan’ı sonsuzluğa uğurladı. 
Yüzbinler Erdoğan’a ve AKP’ye lanet okudu. Kitleler sık sık “Hırsız AKP” “Katil Erdoğan” , “Hükümet istifa”, “Berkin’in katili Erdoğan”, “katil polis” sloganları attı.

İŞTE BERKİN ELVAN’IN CENAZE TÖRENİNDEN KARELER…

 

berkin-elvan-e-5

berkin-elvanin-cenazesi

berkin-elvan-omuzlarda

berkin-elvan-sislide

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. dersimli steve

    12/03/2014 at 13:37

    OLUMLER INSANI COK UZER HELE BIR DE 15 YASINDA COCUK OLUNCA.KATIL ERDOGAN VE POLISLERI UNUTULMAYACAKTIR.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − four =

More in Haberler

To Top