Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Polis Dersim’de Tarihi Geçmiş Biber Gazı Kullandı

Dersim

Polis Dersim’de Tarihi Geçmiş Biber Gazı Kullandı

Dün (12 Mart) bir polisin gazdan etkilenerek yaşamını yitirdiği Dersim’de, Berkin Elvan için düzenlenen eylemde polisin son kullanma tarihi geçmiş biber gazı kapsülleri kullandığı ortaya çıktı.

Dersimnews.comsoL Portal‘ın haberine göre dün akşam Dersim’de polis tarafından kullanılan biber gazı kapsüllerinin son kullanma tarihinin geçtiği ortaya çıktı. Gaz kapsüllerinin üzerinde son kullanma tarihi Eylül 2013.

Polisin gaz fişeğinin kafasına isabet etmesiyle yaşamını kaybeden Berkin Elvan için dün her yerde yüz binlerin katılım gösterdiği kitlesel yürüyüşler düzenlendi. Polis toplanan halka şiddetli bir şekilde yoğun gaz müdahalesinde bulunurken Dersim’de Elvan için bir araya gelen halka polisin sıktığı biber gazından etkilenen polis memuru Ahmet Küçüktağ’ın kalp krizi geçirerek yaşamını kaybetti.

Dersim’de eylemde halka karşı yoğun gaz kullanılırken, biber gazı kapsüllerinin ise son kullanma tarihlerinin geçmiş olduğu ortaya çıktı. Kapsüllerin son kullanma tarihi ise Eylül 2013.

Biber gazı kapsüllerinin üzerinde ise şu uyarı bulunuyor:”Dikkat son kullanma tarihinden sonra kullanmak tehlikeli ve yasaktır.”

Son kullanma tarihi geçmiş biber gazı kapsüllerinin fotoğrafları şöyle:

biber-gazi

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × 3 =

More in Dersim

To Top