Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim ve Çankaya Kardeş Belediye Olacak

Dersim

Dersim ve Çankaya Kardeş Belediye Olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Dersim Belediyesi’ni kazanırsak Çankaya Belediyesi ile kardeş belediye yapacağız” dedi. 

chp-dersim-mitingi

CHP’nin Dersim mitingine 15 bin kişi katıldı

Dersimnews.com/Dersim – Seçim mitinglerinin 35’incisini dün memleketi Dersim’de yaptı. Miting öncesi alanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmasının ses kayıtları dinletildi. Meydandakilere, Kılıçdaroğlu, Türkçe’nin yanı sıra Zazaca “O sizin evladınız, sizin kardeşiniz geliyor” diye anons edildi.

Seyit Rıza’nın heykelinin bulunduğu Kışla Meydanı’nda yaklaşık 15 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, Dersimli olduğu için Başbakan Erdoğan’ın kendisine etmediği iftira kalmadığını söyledi.

DERSİM İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİK

Dersim adının geri verilmesi için kanun teklifi verdiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradan söylüyorum. Buradan Başçalan da duysun; Dersimliyim, Dersimli olmaktan da gurur duyuyorum. Dersim üzerinden benim üzerime geliyor. Madem çok seviyorsun, kabul et, Dersim kanunu teklifini, 2 yıldır bekliyor. Çünkü, o bir sahtekar, bir yalancı, çünkü o malı götüren, çünkü o halkına doğruları söylemeyen.”

Apler Taşdelen, Hızır Bahtiyar Aytaç ve Kemal Kılıçdaroğlu

Apler Taşdelen, Hızır Bahtiyar Aytaç ve Kemal Kılıçdaroğlu

ÇANKAYA VE DERSİM KARDEŞ BELEDİYE OLACAK

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Dersim Belediyesi’ni kazandıkları takdirde Çankaya ve Dersim Belediyelerinin kardeş belediye olacaklarının müjdesini verdi.

Dersim mitingine katılan CHP Çankaya Belediye Başkan Adayı Alper Taşdelen‘i sahneye çağıran Kılıçdaroğlu; ” o da Dersimli o da sizin evladınız, Dersim’in çocuğu.” dedi.

CHP Dersim Belediye Başkan Adayı Hızır Bahtiyar Aytaç ve CHP Çankaya Belediye Başkan Adayı Alper Taşdelen‘i yanına alan Kılıçdaroğlu,  kitaplarında ayrılık gayrılık olmadığını belirterek, “Bizim kitabımızda beraber yaşamak vardır. Bizim kitabımızda kavga yoktur, kul hakkı yemek yoktur, herkese saygı vardır, kadın, erkek ayrımı yoktur. Bizim kitabımızda kadın erkek eşitliği vardır. Çünkü biz Dersimliyiz. Çünkü biz ülkemizi, çocuklarımızı seviyoruz, insanımıza inanıyoruz. İki belediye (Ankara Çankaya Belediyesi ve Dersim Belediyesi) inşallah seçilecek, ikisi de bir gün buraya gelecekler, kardeş belediye protokolü yapacaklar. Bunu gerçekleştireceğiz. İkisinin de seçileceğinden eminim. Çünkü ben size inanıyorum, size güveniyorum, tıpkı adımın Kemal olduğu gibi” dedi.

 

kilicdaroglu-karanfil

Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da eşini mitingte yanlız bırakmadı. Kemal Kılıçdaroğlu mitingin sonunda eşiyle beraber mitinge katılanlara karanfil attı.

 

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 2 =

More in Dersim

To Top