Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim Soma için Yürüdü

Dersim

Dersim Soma için Yürüdü

Dersim’de 10 bin kişi Soma madeninde hayatını kaybeden işçiler için yürüdü. Maden katliamında hayatını kaybeden işçiler için saygı duruşu yapıldı. 

Soma’da maden faciasında yüzlerce işçinin hayatını kaybetmesini siyah kıyafet giyerek protesto etti. Kent merkezinde bulunan esnaflar da kepenklerini kapatarak, eyleme destek verdi.

dersim-soma-eylemi

 

Soma’da maden ocağında 283 işçinin hayatını kaybetmesini üzerine 1 günlük grev yapan sendikalar, işçi ölümlerini protesto etmek için Sabah saatlerinde bir araya geldi. Önce iş yerleri önünde hayatını kaybeden işçilerin anısına saygı duruşunda bulunan kalabalık, daha sonra giydikleri siyah elbiselerle şehir merkezinde tur attı. Öğrenci ve öğretmenlerin de siyah elbise giyerek destek verdiği yürüyüşte, Soma’da yaşananların cinayet olduğuna dikkat çekildi.

dersim-soma-eylemi1

Dersim şehir merkezinde, uzun yıllardan sonra ilk kez büyük bir katılımın yaşandığı yürüyüşte çok sayıda vatandaş işçi bareti taktı. Şehir merkezinde esnafların da dükkanlarını kapatarak destek verdiği yürüyüşte kalabalık, Seyit Rıza Parkı’na geldikten sonra Cumhuriyet Caddesi’ni trafiğe kapattı. Burada, hayatını kaybeden işçilerin anısına saygı duruşunda bulunan kitle daha sonra sessizce dağıldı.

 

 

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 3 =

More in Dersim

To Top