Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

IŞİD’e Türkiye’den Hangi İllerden Katılım Var?

Haberler

IŞİD’e Türkiye’den Hangi İllerden Katılım Var?

IŞİD’e Türkiye’den hangi şehirlerden katılım var? 
Dersimnews.com – Cihatçı terör örgütü IŞİD (Irak Şamİslam Devleti) adını Suriye’de Alevilere yönelik vahşice işlediği katliamlarla duyurdu. İnsanları işkence yaparak öldüren cihatçı teröristlerin insan ciğeri yediği videolar internette yayınlanmıştı.

 

cihatci-teror-orgutu-isid

Vahşi yöntemlerle katliam yapan IŞİD adlı cihatçı teröristlere kimler nerelerden katılıyor?

IŞİD’in en büyük insan gücünü Irak’taki yapı ve yurtdışından (ABD, Avrupa, Çeçenistan, Orta Asya) gelen savaşçılar oluşturdu. Türkiye’den İslamcı Kürtler ağırlıkta. Türkiye’den Adıyaman, Bingöl, Mardin, Diyarbakır, Kırşehir, Konya, Ankara ve İstanbul’dan katılım ciddi anlamda yoğun.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. Rıza

    03/10/2014 at 18:07

    Bu haberde eksik/yanlış bilgiler var. Çeçenistan bu teröristlere yardımını kestiğini resmen açıkladı ve içerdeki militanlarını çekti. Ayrıca bu örgüt müslüman olmadığı için cihatcı örgüt olamaz. Yani hiç bir islam değer ile bağdaştırılamaz. Bunu bilmek için, yaptıklarının İslam’la bağdaşıp bağdaşmadığına bakmak yeterli= bağdaşmıyor. Eskiden Kürt asıllı militan çoktu ancak 2014 yılının ortalarından itibaren bunun yerini faşist milliyetçi militanlar aldı. Özellikle sosyal medyanın forumlarında gözle görülür bir şekilde ülkücü tabanın bu örgüte sempatizanlık yaptığını hatta örgüt adına beyanlarda bulunduğunu görüyoruz. Sebebi ise IŞİD’in Kürt bölgelerini işgal etmesi. Malumunuz biz türklerden nefret etmesek de türkler, Kürtler’den nefret ediyor. Saygılar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − three =

More in Haberler

To Top