Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Savcı, Berkin Elvan’ın Katillerinin Peşinde

Haberler

Savcı, Berkin Elvan’ın Katillerinin Peşinde

Gezi olayları sırasında başından gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan’la ilgili soruşturma savcısı 3 polis ve 1 komiserin bilgilerini istedi.

berkin-elvan-ekmek

Dersimnews.com – Soruşturma kapsamında tanık olarak çağrılan polis, ifade vermeye gitmedi.

Berkin Elvan’ın başından gaz fişeği ile vurulduğu sırada olay yerinde bulunan üç polis ve bir komiser yardımcısının bilgileri soruşturma savcılığı tarafından İstanbul Emniyeti’nden istendi.

Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Gezi olayları sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi nedeniyle 269 gün sonra hastanede hayatını yitiren Berkin Elvan’la ilgili soruşturmada savcı Mehmet Selim Kiraz‘ın olay yerinde bulunan üç polis ve bir komiser yardımcısının bilgilerini İstanbul Emniyeti’nden istediği öğrenildi. Bu polislerin soruşturmada bilirkişi olarak belirlenen Ulusal Kriminal Büro’nun olay anına ilişkin görüntülerde eşkallerini belirlediği kişiler olduğu ifade ediliyor.

Tanık olarak çağrılan polis gelmedi

Kiraz’ın 23 Eylül tarihli yazısında ayrıca bir polis de tanık olarak ifade vermeye çağrıldı. Ancak 30 Eylül günü (dün) ifadeye gelmesi gereken bu polisin savcılığa gelmediği öğrenildi. Söz konusu polisin tanıklığı da ek bilirkişi raporunda yer alan eşgaline dayandırılıyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 11 =

More in Haberler

To Top