Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Gaziantep’teki Kobani Eylemlerinde 4 Kişi Hayatını Kaybetti

Haberler

Gaziantep’teki Kobani Eylemlerinde 4 Kişi Hayatını Kaybetti

Gaziantep’te, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için kentin çeşitli semtlerinde toplanarak gösteri yapan gruplara IŞİD yanlısı milliyetçi ve islamcı gruplar silahla saldırdı: 4 kişi hayatını kaybetti.

Dersimnews.com – Gaziantep’te, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için kentin çeşitli semtlerinde toplanarak gösteri yapan gruplara IŞİD yanlısı milliyetçi ve islamcı gruplar silahla saldırdı: 4 kişi hayatını kaybetti.

GAZIANTEP'TE ISID'I ROTESTO ETME BAHANESIYLE KORSAN GOSTERI DUZENLEYEN GRUP ILE KARSIT GORUSLU KISILER ARASINDA SILAHLI CATISMA CIKTI. BDP ILCE BASKANLIGI'NIN ATESE VERILDIGI OLAYLARDA 1'I POLIS 11 KISI YARALANDI. FOTO: EYYUP BURUN-GAZIANTEP-DHA

Gaziantep’te, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için toplanan grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Birçok noktada tabanca ile tüfeklerin de kullanıldığı olaylarda 4 kişi öldü, 1′i polis 20′nin üzerinde kişi de yaralandı.

DBP İLÇE BAŞKANLIĞI BİNASI YAKILDI

Polisin müdahalesi sonucu ara sokaklara dağılan gruplardan bazıları, tekbirlerle Sadıklar Caddesi’nde bulunan DBP Şahinbey İlçe Başkanlığı’na yürüdü. Burada bir süre eylem yapan gruptakiler, parti binasını ateşe verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye tarafından binadaki yangın, müdahaleyle kontrol altına alındı. Parti önünde yeniden karşılaşan karşıt görüşlü gruplar, birbirlerine pala, döner bıçağı, sopa, taş ve tüfeklerle saldırdı. Polisin uyarılarına rağmen çatışan gruplara, biber gazı ve basınçlı suyla müdahale edildi.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Barak ve Vatan mahallelerinde, tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı çatışmada 1′i polis memuru 20′nin üzerinde kişi, kurşun ve tüfeklerden çıkan saçmalara hedef oldu. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulansla kentteki hastanelere götürülen yaralılardan 15 yaşındaki Süleyman Balcı, 16 yaşındaki Sevgi Alıcı, 27 yaşındaki Ömer Uçeker ile ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybetti. Ölen 4 kişinin cesedi, otopsi için morglara alındı.

Merkez Şahinbey ve Şehitkamil DBP İlçe Başkanlıklarının ateşe verildiği, bazı iş yeri ve polis araçlarının da zarar gördüğü olaylarla ilgili yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

 1. Torge

  09/10/2014 at 22:38

  Yine Türkiye kaynıyor, yine bu topraklar kaynıyor, ateş bize doğru geliyor, ateşi Dersime/Tunceliye doğru alevlendiriyorlar.

  Sayın Dersimliler, Can Aleviler,bu karanlık olaylardan kesinliklen uzak durmalıyız. Provokasyonlar gelmemeliyiz.
  Sokaklarda hiç bir şey çözülmez, hep artar, hep kabarır, biz Dersimliler ise hep ayak altında gideriz.

  Dikkat:
  Türkiye´nin en yaralı, en zavallı ve en çaresiz şehri TUNCELİdir, DERSİMdir, yani biziz. Bu yüzden en çirkin olaylar, kanlı olaylar, her çeşit terör, her çeşit baskı burada daha kolay yapılıyor.
  Dersim/Tunceli son 30-40 yıldır tamamen her türlü provakasyon alanıdır.
  Dersim halkı kendi topraklarında söz sahibi değildir. Dersim kendi derdinde, kendi meselesinde ise hep yanlız kalmaktadır.
  Burada karanlık güçler ve şiddet şirketleri hep söz sahibidir.

  DURİ Vinderime, duri bımanime!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + nineteen =

More in Haberler

To Top