Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Deniz Naki: Bir Daha Türkiye’de Futbol Oynamayı Düşünmüyorum

Haberler

Deniz Naki: Bir Daha Türkiye’de Futbol Oynamayı Düşünmüyorum

IŞİD’i lanetlediği için Ankara’da saldırıya uğrayan Dersimli futbolcu Deniz Naki, bir daha Türkiye’de futbol oynamak istemiyor. 

Dersimnews.com – Deniz Naki sosyal medyada lafını sakınmayan, politik görüşlerini dile getirmekten çekinmeyen bir futbolcu.

Deniz Naki

Deniz Naki

Facebook hesabında örneğin “Kobani’ye özgürlük” yazılı bir resmi paylaştığı ya da Twitter’da “Kızlarımızı IŞİD’den koruyun” yazısıyla çekilmiş bir fotoğrafı görülüyor.

Naki’nin sol elinde Che Guevara, bir kolunda Kürtçe özgürlük anlamına gelen “azadi”, diğerinde de “Dersim 62” yazan dövmeleri var.

Özellikle 6 ay kadar önce “Dersim 62” dövmesi nedeniyle, Dersim ve Alevi kimliğine yönelik hakaretlere maruz kaldığını söylüyor.

Neden hedef alındığını, neden kendisine saldırıldığını düşündüğünü sorduğumda, “Dersimli olmaktan gurur duyuyorum. Kürt ve Alevi olduğumu söylüyorum. Bundan sıkıntı duymuyorum. Ama bazı kişiler rahatsız oluyor. Her ırka, dine benim saygım var. Ama benim dinime, ırkıma saygı göstermezse ben de o insana saygı göstermem.” yanıtını veriyor.

Son olayla ilgili olarak avukatlarıyla görüştüğünü, ancak henüz hukuki bir işlem başlatmadığını söylüyor.

“Berkin Elvan’a, Roboski’ye baktığınız zaman, Ali İsmali’e baktığınız zaman… Onlar (aileler) şikayetçi oldular da ne oldu? Bana saldıranları zaten tanımıyorum. Şikayetçi olsam da ortaya çıkacaklarına dair ümidim yok. Ama bakıyoruz.” diyor.

“Korkup kaçmadım”

Gençlerbirliği Kulübü’nden dün yapılan açıklamada, “Futbolcumuza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.

Kulübün Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, yaptığı yazılı açıklamada, “Deniz Naki futboluyla yapamadığını, demeçleriyle yapmaya çalışıyor.” ifadesine de yer verildi ve saldırıdan kulübün zamanında haberdar edilmediği ileri sürüldü.

Deniz Naki ise olayın hemen ardından o akşam kulübü aradığını savunuyor.

Deniz Naki Türkiye’den dün gece ayrıldı. “Korkup kaçtı” şeklindeki yorumlara içerlemiş görünüyor.

“Korkup da kaçtım gibi bir durum yok. Ama annem babam korkmaya başladı. Yarın öbür gün bıçak çekerler, silah çekerler… Takım arkadaşlarımla dışarı çıksam, saldırıya uğrasam, bir arkadaşımın başına bir şey gelse ne yaparım? Yalnız gezsem yarın öbür gün yine bir şey olacak, 3-4 ay sonra yine sıkıntı yaşayacağım. Ailem merak ediyor. Onun için terk etmeyi seçtim. Korkumdan değil. Alakası yok.”

Peki gelecekte Türkiye’ye dönmeyi düşünür mü? Yanıtı net:

“Bir daha Türkiye’de oynama planım yok. Hoşgörü yok. Türkiye’ye tek dönüşüm memleket sevdasından olur. Yazın Dersim’e gidip gelirim, başka bilmiyorum. Almanya’da futbol oynamaya devam edeceğim.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 − 1 =

More in Haberler

To Top