Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Koç’tan Davutoğlu’na: Dersim Ağıtlarını Bırak, Sivas’a Uludere’ye Bak!

Haberler

Koç’tan Davutoğlu’na: Dersim Ağıtlarını Bırak, Sivas’a Uludere’ye Bak!

Başbakan Davutoğlu’na ‘Stajyer Başbakan’ diye seslenen CHP Sözcüsü Haluk Koç ‘Dersim ağıtlarını bırak, Sivas’a Uludere’ye bak’ dedi.

Dersimnews.com – Dersim Katliamı üzerinden siyaset yaparak Dersim’in acılarını istismar eden AKP Hükümeti’ne CHP’li Haluk Koç’tan tepki geldi. Koç, Başbakan Davutoğlu’na; “Dersim ağıtlarını bırak Sivas’a Uludere’ye bak” dedi.

İşte Koç’un konuşmasından satırbaşları;

Ardından medya aracılığı ile Dersim ağıtları, Alevi yurttaşlarımıza yönelik aldatma senaryoları başlıyor.

Demokrat köstümleri giyip çıktınız piyasaya ama kafanız aynı, rüşvet alma verme, görgüsüzlük, yalanı gerçek gibi söyleme geleneğiniz aynı.

Ne yer altında ölüme mahkum ettiğiniz madenciler var sizin gündeminizde ne açlıkla kıvranan milyonlar var, bir tek kendi iktidarınız var.

Sen Dersim’i bırak önce şu Sivas’ın hesabını ver, Uludere’nin hesabını ver. Kerbela’ya benzetiyorsunuz, Sivas yeni Kerbela değil mi? orada yargılananları Meclis sıralarına taşıyan siz değil misiniz. Lafa gelince laf bol eylem yok.

Bir kaç göstermelik gaz alan çalıştay yapmakla bu iş çözülmez muhterem. İçinizdeki kini Berkin’in sübyan cenazesi üzerinden haykıran sen değil misin?

Yapabiliyorsan getir şu paketi. Cem evlerine ibadethane statüsü tanıyabiliyor musun? zorunlu din dersi uygulamasını kaldırabiliyor musun? Madımak’ı bir ibret müzesi haline getirecek iradeyi ortaya koyabiliyor musun?

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 8 =

More in Haberler

To Top