Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ahmet Davutoğlu Dersim’de Protestolarla Karşılandı

Dersim

Ahmet Davutoğlu Dersim’de Protestolarla Karşılandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dersim’de protestolarla karşılandı. Davutoğlu protestolar nedeniyle belediye ziyaretini iptal ederken, kentte OHAL görüntüleri vardı.

Dersimnews.comBaşbakan Davutoğlu, ‘Alevi açılımı‘ kapsamında gittiği Dersim’de yaklaşık 300 kişilik bir grup tarafından protesto edildi. Polis, ‘Gezi şehitleri ölümsüzdür‘, ‘Ali İsmail ölümsüzdür‘ ve ‘Dersim’den defol‘ sloganlarını atan göstericilere gaz bombasıyla saldırdı. Başbakan Davutoğlu, Tunceli Belediyesi ziyaretini protestolar nedeniyle iptal etti.

davutoglu-dersim2

Ahmet Davutoğlu’nu protesto eden DHF üyelerine polis copla, gazla saldırdı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün partisinin il kongresine katılıp, sivil toplum örgütleriyle bir araya gelmek ve cemevini ziyaret etmek için Tunceli’ye geldi. Erzincan’dan helikopterle sıkı güvenlik önlemleri ve Kobra helikopterlerin eşliğinde Dersim’e gelen Başbakan Davutoğlu, önce valiliği ziyaret etti.

Başbakan Davutoğlu’nun valilikte bulunduğu sırada kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi ve Sanat Sokak üzerinde toplanan yaklaşık 300 kişi, Davutoğlu aleyhinde sloganlar atmaya başladı.

Bir süre slogan atan göstericiler, Başbakan Davutoğlu’nun cemevinin ardından ziyaret edeceği Tunceli Belediye binası önüne yürüyüşe geçti.

Önlem alan polis ekipleri grubun yürüyüşe izin vermedi. Protestocuların yürümekte ısrar etmesi üzerine polis gruba gaz bombası ile müdahalede bulundu.

Yaklaşık 5 dakika süren müdahalenin ardından grup dağıldı. Bu sırada atılan gaz bombalarından bir dershanede bulunan öğrencilerde etkilendi. Öğrenciler dershaneyi boşalttı.

Polisin gaz bombası ile dağıttığı göstericiler ise bir süre sonra yeniden toplanıp bekleyişini sürdürürken, polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

davutoglu-dersim3

1500 POLİSLE “ALEVİ AÇILIMI”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Dersim ziyareti nedeniyle çevre il ve ilçelerden yaklaşık 1500 polisin takviye olarak kentte getirildiği belirtildi. Davutoğlu’nun gelişi nedeniyle kentte çok sıkı güvenlik önlemleri alınırken, bazı cadde ve sokaklar ulaşıma kapatıldı. Gün boyu kentte OHAL görüntüleri vardı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

 1. Vengdar

  24/11/2014 at 00:13

  Dersimdeki gürültünün sahibi kim?
  Dersim, kendi otoritesina sahip mi?
  Bugün Dersimde kim ev sahipliği yapıyor?

  Bu protestolar Dersime mi ait?
  Bunların ipi kimin elinde?

  Ortada Dersimin ne oteritesi var ne de beklentileri?

  Dersimin iyi bir oteritesi olsa, önce beklentilerini sokak yoluylan değil, polika yoluylan, avukatlar aracılığıylan, komisyonlar aracılığıylan, hakiki halk politikacıları aracılığıylan ve kendi kurumları aracılığıylan dile getirir ve bunları zamanla adım adım gerçekleştirir.
  Ama oysa Dersimi adına yıllardır hep SOKAK konuşuyor! Bunu Dersimlen hiç bir alakası yok. Bu SOKAK OLAYLARI hep Dersime zarar veriyor, Dersimin hakklı davasına hep kara leke oluyor!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 10 =

More in Dersim

To Top