Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Çığ Altında Kalan Dersimli İşçinin Cesedine Ulaşıldı

Dersim

Çığ Altında Kalan Dersimli İşçinin Cesedine Ulaşıldı

Trabzon’un Çaykara İlçesi Kavlatan mevkiindeki Balkodu-2 HES tüneli girişinde meydana gelen çığda kar kitlesi altında kalan işçilerden Erhan Arslan’ın cesedi bulundu.

Dersimnews.com – Çığ altında kalan Muşlu Lokman Çelik ile Dersimli Erhan Arslan‘ı bulabilmek için AFAD ekipleri bu sabah yine erken saatte çalışma başlattı. Kar kitlesi içinde bir ceset daha bulan ekipler, kimliği henüz belirlenemeyen işçinin cesedinin çıkartılması için çalışmaları yoğunlaştırdı.

erhan-arslan-cig-faciası

Daha önce AFAD ekipleri dışında kimsenin girişine izin verilmeyen çığ bölgesine sonraki günlerde bazı işçi yakınlarının da girdiği öğrenildi. Lokman Çelik ve Erhan Aslan’ın yakınları küreklerle arama çalışmalarına katıldı, ekiplerin çalışma yaptığı yerleri cep telefonu ile görüntüledi. Kavlatan mevkiindeki HES tüneli önünde 10 Ocak Cumartesi günü öğle saatlerinde çığ düşmesi sonucu 5 işçi kar kitlesi altında kalmış, Nusret Er’in cesedini olaydan hemen sonra işçi arkadaşları, Muhammet Işıklı ve Can Özyürek’in cesetlerini ise sonraki günlerde AFAD ekipleri çıkartmıştı

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =

More in Dersim

To Top