Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ali İsmail Korkmaz’ın Annesi İsyan Etti: Bu mu Adaletiniz?

Haberler

Ali İsmail Korkmaz’ın Annesi İsyan Etti: Bu mu Adaletiniz?

Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz, karara “Lanet olsun böyle adalete!” diye tepki gösterdi.

Dersimnews.com – Ali İsmail Korkmaz davasında verilen skandal karar vicdanları yaraladı. Mahkemenin kararına ilk tepkiyi gösteren anne Emel Korkmaz, “Bir insanın canı, Ali İsmail Korkmaz’ın canı bu kadar ucuz olmamalıydı. Bu mu adalet? Dünya, Ali’nin nasıl katledildiğini gördü.” dedi.

ANNE EMEL KORKMAZ’IN İSYANI!

Ali İsmail Korkmaz davası sonrasında dışarıda açıklama yapan anne Emel Korkmaz, “Ali’nin canı bu kadar ucuz olmamalıydı” diyerek karara feryat etti. Mahkeme çıkışı kararı değerlendiren Korkmaz, “Ben oğlumu kara toprağa verdim, onlar ellerini kollarını sallayıp birkaç yıl yatıp çıkacaklar. Türkiye’ de adaletin olduğuna inanmıyoruz. Adalet’e olan güvenimiz sarsıldı. Bir gencin hayatı bu kadar ucuz olmamalı” dedi.

OĞLUMUN DAYAK GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEYEMEDİM

Mahkemenin karar vermesinden sonra fenalaşan anne Emel Korkmaz, adliye çıkışında gözyaşlarını tutamadı. Verilen cezaları az bulan anne Korkmaz, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Bu kadar ucuz olmamalıydı oğlumun canı. 19 yaşındaki çocuğu döverek öldürüyorlar ve 10 yıl hapis cezası veriyorlar. Bu mu bu ülkenin adaleti? Ali’nin nasıl katledildiğine bütün dünya şahit oldu. Ben bugüne kadar bakamadım görüntülerine. Benim beklediğim sonuç bu değildi. Katiller, ellerini kollarını sallayarak gezecekler. Benim oğlum kara toprakta.” Baba Şahap Korkmaz ise verilen karara bir şey diyemediklerini ve bu kararın insanın kanını dondurduğunu ifade etti. Korkmaz, “Sistem öyle bir sistem ki düpedüz katili, hırsızı kolluyor. Mağduru daha fazla mağdur ediyor. Tahliyeler skandal. Hepsi de skandal.” diye konuştu.

MAHKEME BASKI ALTINDA KARAR VERDİ

Korkmaz ailesinin avukatı Ayhan Erdoğan, Cumhurbaşkanı’nın müdahil olduğu davada mahkemenin baskı altında karar verdiğini öne sürdü. Tayyip Erdoğan’ın esnafı sokağa davet ettiğini ve o sokağa davet edilenlerin alacağı ceza ile ilgili baskı kurulduğunu savundu. “Biz bu davayı bırakmayacağız. Elbet bir gün katillerle birlikte burada siz yargılanacaksınız.” diyen avukat Erdoğan, Yargıtay’da kasten adam öldürmeden hüküm kurulmasını isteyeceklerini, olmazsa AİHM’ye gideceklerini söyledi. İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal ise adaletin kendini mahkûm ettiğini belirtip şu açıklamada bulundu: “Ben ilk kez mahkemede şemsiyeler açıldığını gördüm. Bu şemsiyeli adalet. Burada aslında gerçek sanıkların yargılandığını düşünmüyorum. Polis şiddetini kutsayan, emirleri veren, cesaretlendirenlerdir bu suçları işleyenler. Ali İsmail bir kez daha öldürüldü. Artık bu kararla hiç kimsenin hukuk güvenliğinin bulunmadığı tescil edildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 10 =

More in Haberler

To Top