Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

C arina’nın Günlüğü Müziklerini Metin Kemal Kahraman Hazırlayacak

Haberler

C arina’nın Günlüğü Müziklerini Metin Kemal Kahraman Hazırlayacak

Önümüzdeki aylarda gösterime girecek olan ve yönetmenliğini Ulaş Bahadır’ın yaptığı, Carina’nın günlüğü – Madımak” filminin müziklerini, Metin Kemal Kahraman hazırlayacak.

 

Dersimnews.com – Madımak Katliamı’nı anlatan Karina’nın Günlüğü filminin müziklerini Metin Kemal Kahraman hazırlayacak.

Daha önce, bir çok belgeselin YANISIRA “Oğul”, “Ana Dilim Nerede?” gibi iki uzun metrajlı sinema filmi icin de müzikler BESTELEYEN ikili, “Irak’ta, Suriye’de, insanların kafeslere koyularak, yakılması görüntülerini her türlü medya ortamindan izlediğimiz şu günlerde, 25 yıl önce Madımak’ta yaşanan vahşetin bir film çalışmasıyla yeniden hatırlanması da elbette önemli” diyor. Film, aralarında Edibe Sulari, Hasret Gültekin, Metin Altıok, Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu, Asım Bezirci, Asaf Koçak gibi yazar, şair, sanatçı ve müzisyenlerin olduğu 37 kişiyle beraber Sivas’ta, Madımak Otelinde can veren, Hollandalı sosyolog Carina Cuanna Thuijs’in günlük notlarından hareket ederek kurgulandı.
Şu anda üzerinde çalıştıkları “Karina’nın Günlüğü – Madımak” film müziğinin yanı sıra, Maviş Güneşer’in yorumladığı “Dersim Ağıtları” albümünü yakın zamanda yayınlamayı planlayan ikili, İstanbul konserlerine de devam ediyor. Metin Kemal Kahraman, 18 Mart’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ve 9 Mayıs’ta Şişli Kent Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × two =

More in Haberler

To Top