Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Otopsi Raporuna Göre Savcı Kiraz’ın Vücudundan 10 Kurşun Çıkmış

Haberler

Otopsi Raporuna Göre Savcı Kiraz’ın Vücudundan 10 Kurşun Çıkmış

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın vücuduna 5 değil 10 kurşun isabet ettiği otopsi raporunda belirtildi…

Dersimnews.com – Çağlayan’daki rehine krizinde ölen Savcı Mehmet Selim Kiraz‘ın otopsi raporuna göre vücudunda tam 10 kurşun çıkmış.

Zaman’da yer alan habere göre, Florence Nightingale Hastanesi’nin raporunda, Savcı Kiraz’ın vücuduna 5 değil 10 kurşun isabet ettiği ortaya çıktı.

Florance Nightingale Hastanesi’nin uzman hekimlerince düzenlenen adli raporuna göre, daha önce 5 kurşun isabet ettiği söylenen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın vücudunda 10 kurşun yarası tespit edildi. Yaralardan 3’ü baş, 6’sı göğüs, 1’i bacak bölgesinde olduğu bilgisi yer aldı.

Raporda ayrıca, 20.56’da hastaneye getirilen Kiraz’ın bilincinin kapalı olduğu, solunum ve kalbinin durduğu belirtiliyor.

10 kurşundan 7 tanesinin göğüs ve bacaklarda bulunması adli raporda “Sağ göğüste 1, sol köprücük kemiği altında kalp hemen üstünde 1, sol diyafram bölgesinde 1, sağ omuz ön yüzünde 1, sağ omuz arka yüzde 2, sol diz üstünde 1, kafa bölgesinde 3 adet kurşun girişi (toplam 10 adet) tespit edilmiştir” şeklinde anlatılıyor.

 

 savcinin-otopsi-raporu1

Beyin ölümü gerçekleşmişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olay gecesi, Savcı Kiraz’ın 5 kurşun yarasıyla yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı yönünde açıklama yapmıştı. Ancak hastane raporuna göre, Savcı Mehmet Selim Kiraz, Florence Nightingale Hastanesi’ne getirildiğinde bilinci kapalıydı, solunum ve kalbi durmuştu. Tansiyon ve nabız atışlarına ilişkin veriler yoktu. Uzman hekimlerin hazırladığı raporda beyin ölümünün gerçekleştiğine yönelik bulgular yer alıyor. Kiraz’ın hastaneye getirildiğinde göz bebeğinin genişlediği ve ışığa cevap vermediği de bu durumu destekleyen en önemli tespit olarak öne çıktı.

savcinin-otopsi-raporu2

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 7 =

More in Haberler

To Top