Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

CHP’nin Dersim’de 2. Sıra Adayı Gürsel Erol Adaylıktan Çekildi

Haberler

CHP’nin Dersim’de 2. Sıra Adayı Gürsel Erol Adaylıktan Çekildi

CHP’nin Dersim’den 2. sırada aday gösterdiği iş adamı Gürsel Erol adaylıktan çekildi.

 

Dersimnews.com – CHP’nin Dersim’de 2. sıradan aday gösterdiği iş adamı Gürsel Erol, sırasını beğenmeyince adaylıktan çekildi.

gurselerol3

Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın FOX TV’de sunduğu Çalar Saat programına konuk olan CHP’li Gürsel Erol adaylıktan çekildiğini duyurdu. İsmail Küçükkaya, Twitter’den paylaştığı mesajında, “CHP Tunceli 2. sıra milletvekili adayı Gürsel Erol, Çalar Saat’e adaylıktan çekildiğini açıkladı. Mümkün mü siyasette adil rekabet?” ifadelerini kullandı.

“ÖN SEÇİM OLURSA ADAY OLURUM DEDİM”

Bir dönem CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na en yakın isim olarak bilinen ve kara kutusu olduğu öne sürülen Gürsel Erol, “Ben aday adaylığımı açıklarken Dersim’de ön seçim olursa aday olacağımı söyledim. Dersim’de ön seçim yerine merkez yoklamasıyla aday belirlenince, adaylık başvurusu yapmadım. Bunu Dersim’deki aday adaylık açıklamamda da söylemiştim. Ben sözüm arkasında durmak zorundayım. Konumilletvekili seçilip seçilmeme meselesi değil. Partiye adaylıkla ilgili herhangi bir evrak vermedim.” dedi.

EROL’UN YERİNE BAŞKA ADAY GÖSTERİLECEK

Sırasını beğenmediği için istifa eden eden Gürsel Erol’un yerine CHP’nin Dersim aday adaylarından Mustafa Ali Çelik veya Kamer Genç’in aday gösterilmesi bekleniyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five − four =

More in Haberler

To Top