Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersimli Çocukların, “Tağar Çayı Özgür Akacak” Çığlığı

Dersim

Dersimli Çocukların, “Tağar Çayı Özgür Akacak” Çığlığı

Çemişgezek’te Tağar çayına yapımı planlanan hidroelektrik santraline çocuklar çığlıkları ve gökyüzüne gönderdikleri yüzlerce dilek feneriyle tepki gösterdi.

tagar-cayi-cocuklar

Dersim’in Çemişgezek ilçesinde, Tağar çayına yapımı planlanan hidroelektrik santraline çocuklar çığlıkları ve gökyüzüne gönderdikleri yüzlerce dilek feneriyle tepki gösterdi.

23 Nisan  Çocuk Bayramı dolayısıyla, kendilerini Tağar’ın Çocukları olarak adlandırılan yüzlerce çocuk, ebeveynleriyle birlikte Tağar çayı kıyısında slogan, çığlık ve “Tağar özgür akacak” sloganlarıyla yüzlerce dilek fenerini gökyüzüne gönderdi.

İlçenin Cumhuriyet meydanında saat 20.00’de toplanan kalabalık sloganlar eşliğinde Tağar çayı kıyısına kadar yürüdü. Çocukların gökyüzüne gönderdiği dilek fenerleri muhteşem bir görsellik oluşturdu. Çocuklar etkinlik sonunda Cumhuriyet meydanında tekrar bir araya gelerek dilek ve temennilerini belirtti.

Çemişgezekli çocuklar “Suyumuzu kesmeyin, Tağar çayı özgür aksın” gibi serzenişlerde bulundu. Tağar Çayı Dayanışma Platformu Sözcüsü Hakan Gökalp de, “Biz bu gün ilçemizin, ülkemizin ve bütün dünya çocuklarının mutluluğu ve özellikle Çemişgezek’in en sevimli çocuğu olan Tağar çayının özgür akışı adına bütün çocuklarımızla birlikte Tağar çayı kıyısında gökyüzüne yüzlerce dilek feneri gönderdik. Biz inanıyoruz ki, inşallah Tağar çayı da bu dilek fenerleri kadar özgür olarak ilelebet akacaktır. Bu çocukların çığlığının duyulacağına inanıyorum” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × two =

More in Dersim

To Top