Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu: Demokrasi ve Türkiye Kazandı

Haberler

Kılıçdaroğlu: Demokrasi ve Türkiye Kazandı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarıyla ilgili ilk konuşmasında, “Demokratik yollarla baskıcı dönemi sona erdirdik demokrasi ve Türkiye kazandı. Yaşasın demokrasi” dedi.

kilicdaroglu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara’daki genel merkezinde seçimlerle ilgili ilk konuşmasında, “Demokratik yollarla baskıcı dönemi sona erdirdik demokrasi ve Türkiye kazandı. Hepiniz sağolun, varolun diyorum. Hepinize söylüyorum: Yaşasın demokrasi” dedi.

Kılıçdaroğlu Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada da şunları söyledi:

“Şimdilik detaylı bir yorum yapmama kararı aldım. Genel hatlarıyla bir değerlendirmeyi ilerleyen günlerde yapacağım. Ancak bizim açımızdan bir sorun yok. Memnunum; istifayı gerektiren bir sonuç da değil. Şimdilik değerlendirmem bu kadar.”

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de “Görülüyor ki CHP seçmeni HDP’ye verdiği oyla demokrasinin kazanmasını sağlamıştır” diye konuştu.

“Bu gerçek bile tek başına CHP’lilerin demokrasiye verdiği önemin, inancın göstergesidir. Türkiye demokrasisi kazanmıştır. CHP seçmeninin bu tavrı Türkiye’de demokrasinin kökleşmesinde önemli bir kilometre taşı olacaktır. Seçimin kaybedeni ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP’dir.”

“Genel Başkan’ın istifasını gerektiren bir tablo bulunmuyor. Kılıçdaroğlu ve CHP son derece başarılı bir seçim kampanyası yürüttü.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 6 =

More in Haberler

To Top