Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Altan Tan’dan Kılıçdaroğlu’na Karalama: Kıblesi Belli Değil

Haberler

Altan Tan’dan Kılıçdaroğlu’na Karalama: Kıblesi Belli Değil

HDP milletvekili Altan Tan, “Selahattin Bey ben inançlı bir Müslümanım ve tek kıblemiz var o da Kabe’dir dedi, böyle bir laf daha Kemal Kılıçdaroğlu’ndan duyulmadı” dedi.

Dersimnews.com – Öcalan’ın listesinden HDP’den Diyarbakır milletvekili yaptırılan şeriatçı Altan Tan, çıktığı tv kanalında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik nefret içeren sözleri nedeniyle tepki çekti.

altan-tan-kilicdaroglu

Her fırsatta şeriata olan özlemini dile getiren Altan Tan, bu kez Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliğine saldırdı.

CNN TÜRK’te Ahmet Hakan’ın sunduğu “Seçim Özel” yayınına katılan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Selahattin Bey ben inançlı bir Müslüman’ım ve tek kıblemiz var o da Kabe’dir dedi, böyle bir laf daha Kemal Kılıçdaroğlu’ndan duyulmadı” sözleri tepkilere neden oldu.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, CHP’nin seçim performansını değerlendiriken, CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak “Selahattin Bey ben inançlı bir Müslüman’ım ve tek kıblemiz var o da Kabe’dir dedi, böyle bir laf daha Kemal Kılıçdaroğlu’ndan duyulmadı” ifadelerini kullandı.

Programda yer alan Habertürk Gazetesi Yazarı Soli Özel de, Altan Tan’ın bu sözlerine tepki gösterdi.

Program sırasında sosyal medya üzerinden de Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliği hatırlatılarak, Altan Tan’a tepki yağdı.

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün de Twitter üzerinden, “Tayyip Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Ben Kuranla büyüdüm, senin Kuranla ilişkin belli.’ Altan Tan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Müslümanım demedin.’

Bizim kıblemiz insandır..

Altan Tan sadece ayrımcılık, dinsel nefretçilik, aydınlanmaya düşmanlık yapmıyor. Muhtemel bir CHP-HDP koalisyonunu da dinamitlemek istiyor” tepkisinde bulundu.

Altan Tan’a Twitter ve Facebook üzerinden bir çok kullanıcıdan tepki geldi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − five =

More in Haberler

To Top