Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Turan Eser’den Çağrı: Altan Tan Alevilerden Özür Dilemelidir

Haberler

Turan Eser’den Çağrı: Altan Tan Alevilerden Özür Dilemelidir

HDP milletvekili Altan Tan “Benim Kabem İnsandır” diyen Alevilere Tayyip ve Diyanet gibi Kabe ve cami gösteremez, Kuran dayatamaz!

HDP milletvekili Altan Tan, “Selahattin Bey ben inançlı bir Müslümanım ve tek kıblemiz var o da Kabe’dir dedi, böyle bir laf daha Kemal Kılıçdaroğlu’ndan duyulmadı” diyor.

Bu dil çoğunluk mezhebinin hükmedici, fetvacı, buyurgan ve asimilasyoncu ve mezhepçi bir dildir.

HDP milletvekili Altan Tan “Benim Kabem İnsandır” diyen Alevilere Tayyip ve Diyanet gibi Kabe ve cami gösteremez, Kuran dayatamaz!!

Tayyip Erdoğan’ın “Kılıçdaroğlu, ben Kur’an ile büyüdüm, Kuran ile yaşıyorum. Kendi şahsında Kur’an’ın yerinin ne olduğu malum” diyen Alevileri sünnileştirme diliyle Altan Tan’ın Alevilere “Bizim tek kıblemiz kabedir” dedirtmesini asla tasvip edemeyiz ve buna da izin vermeyiz! Osmanlının ve Cumhuriyet dönemimin bu mezhepçi diline pabuç bırakmayız. Yeter artık herkes haddini bilsin…

Biz Aleviler bu ülkenin her emre, fetvaya ve bu mezhepçi buyurgan diline boyun eğecek halkı değiliz.

Altan Tan ve HDP Alevilere yönelik “kabeyi kıble” olarak dayatan bu asimile edici ve mezhepçi dil için özür dilemelisiniz!
Turan ESER

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. Celil

    15/06/2015 at 03:50

    Bir insana namusuz bir müslümandır. Haysiyetsiz bir müslümandır. Para sever bir müslümandır deyince bütün müslümanlara hakaret mi edilmiş olunuyor? Kılıçdaroğluna yapılan bir hakaret eğer bütün alevileri ilgilendiriyorsa bir alevinin bir adamı öldürmesi bütün alevileri o cinayete ortak eder.Bu son derece saçma bir mantık.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 18 =

More in Haberler

To Top