Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kimliğinden İslam İbaresini Sildiren Gence Ölüm Tehditi

Haberler

Kimliğinden İslam İbaresini Sildiren Gence Ölüm Tehditi

İnancından dolayı Adıyaman’da oturduğu evi işaretlenen ve iki kez tehdit mektubu alan E.F.’ye bir tehdit mektubu daha gitti. Sureden alıntı yapılarak altına ‘Kanınız bize mubahtır’ denildi.

islamci-tehdit

 

Can güvenliğinin kalmadığını söyleyen E.F. ise aldığı tehdit mektuplarıyla ilgili, ‘iki kez adres değiştirdim. Ancak gittiğim her yere bu mektuplar bırakılıyor. Polis koruması talep ediyorum’ dedi.

Adıyaman’ın Esentepe mahallesinde oturan E.F. adlı genç , kimliğinde bulunan din hanesindeki ‘ İslam ’ ibaresini kaldırınca 21 Mayıs’ta evi işaretlendi. Daha önce iki kez tehdit mektubu alan E.F. İnsan Hakları Derneği Adıyaman Şubesi’ne başvurarak can güvenliğinin olmadığını belirtince, İHD 25 Mayıs’ta E.F. adına Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Aldığı tehditlerden dolayı Adıyaman’da kalmak istemeyen E.F. Gaziantep’te bulunan M.F. adlı dayısının yanına taşındı. Dedesinin vefat etmesi üzerine E.F. dayısı M.F. ile beraber 13 Haziran’da Adıyaman’a gitti. 14 Haziran günü Gaziantep’e dönen E.F. ile M.F., kaldıkları evin kapı aralığına sıkıştırılmış bir mektup buldu.

‘KANINIZ BİZE MUBAHTIR’

Mektubu açan M.F. mektubun içinde, ‘kanınız bize mubahtır’ notunu görünce Şahinbey Polis Merkezi Amirliği’ne başvurdu. Gaziantep’te can güvenliğinin  olmadığını düşünen E.F. ifade verdikten sonra memleketi Adıyaman’a geri döndü. Mektupta tehdidin dışında Nisa Suresi’nin bir bölümün de yer aldığını söyleyen E.F. yaşadıklarını, “Adıyaman’da oturduğum evimin kapısı işaretlendi. Daha önce iki kez tehdit mektubu alınca Gaziantep’e taşındım. Ancak orada da aynı tehditti aldım. Artık evden çıkamaz, arkadaşlarımla gezemez oldum. Ben ateistim. Ailem ise Alevi’dir. Bu sebeplerden dolayı tehdit edildiğimi düşünüyorum. Beni ve ailemi tehdit edenlerin bulunmasını istiyorum. Ayrıca can güvenliğim olmadığı için valiliğe başvurarak polis koruması istedim. Talebimin yerine getirilmesini istiyorum’’ sözleriyle aktardı.

‘TEHDİTLER KAYGI VERİCİ’

E.F.’nin tehdit edilmesinin kaygı verici olduğunu ve sorumluların bulunması gerektiğini söyleyen İHD Adıyaman Şubesi Başkanı Osman Süzen ise sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu tehditleri ciddi bulduğumuz için son tehdit mektubundan önce Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştuk. Nitekim suç duyurumuzdan sonra da E.F.’nin tehdit mektubu alması durumun ciddi olduğunu gösteriyor. Bu nedenle bu olayın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklığa kavuşturulmasını talep ediyoruz. Bu tehditlerin devamı halinde E.F.’nin ruh sağlığının da bozulabileceğini düşünüyoruz. Çünkü hayatının bütün zamanını bu tehditlerle geçiren E.F.’nin tehditlerden psikolojik olarak etkilenmemesi söz konusu olmaz. Bu tehditleri yapanlar E.F.’yi yakinen tanıyan ve bilen kişiler de olabilir. Bu olayın bir an önce açıklığa kavuşturulmasını talep ediyoruz.”

radikal

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 10 =

More in Haberler

To Top