Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Zeynep Altıok: Biz Bitti Demeden Sivas Davası Bitmeyecek!

Gündem

Zeynep Altıok: Biz Bitti Demeden Sivas Davası Bitmeyecek!

“Beni bu Meclis çatısı altında sorguya çekenlerden şimdi ben de bu çatı altında hesap sormaya geldim. Biz, ‘bu dava bitti’ demeden bu dava bitmeyecek ve bu dava bitmeden bizim mücadelemiz de bitmeyecek.”

Dersimnews.com2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Otel’inde yakılarak katledilen 33 candan biri olan şair ve yazar Metin Altıok‘un kızı CHP İzmir Milletvekili  Zeynep Altıok 22 yıl sonra ilk kez Sivas’a gidecek.

zeynep-altiok-mecliste-madimak-tisortu

Zeynep Altıok, Meclis’e üzerinde Madımak katliamını unutmadık tişörtüyle geldi.

Sivas Katliamı’nda katledilen şair yazar Metin Altıok‘un kızı, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok “Bize bu ayrımcılığı yaşatanlar, bize bu acıları yaşatanlar, bizim bundan onurlanmamızdan utanmıyorlar. Beni bu Meclis çatısı altında sorguya çekenlerden, şimdi bende bu çatı altında hesap sormaya geldim. Bu dava biz bitti demeden bu dava bitmeyecek ve bu dava bitmeden bizim mücadelemizde bitmeyecek. Ama zaman içerisinde dindar ve kindar nesil yetiştirmekten söz edenlerin yarattığı ayrıştırmanın karşısında, işte şimdi unutmadık aklımda diyen 60 milletvekiliyle; 22 yıldır gidemediğim Sivas’a ilk kez gideceğim. Bunun da heyecanını ve onurunu yaşıyorum. Artık gün dayanışma günüdür. Bizler yıllar içinde ne kadar yalnız bırakıldığımızı bilen insanlar olarak o dayanışmanın kıymetini çok daha fazla hissediyoruz. O yüzden bizim davamız artık Gezi’de kaybettiğimiz çocuklarımızın davası, bizim davamız Roboski’de öldürülen insanlarımızın davası ve daha fazla acılar yaşanmasın istediğimiz için buradayız. Siyasete atılmayı planlamadım ama hayat beni buraya bu çatı altına getirdi. Ben de bunun ardından bizim davamız zaman aşımına uğradığı vakit hayırlı olsun diyen kara akıla, şimdi hayırlı olsun diyorum. 8 Haziran’da başlayan süreç ülkemize hayırlı olacak.” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + ten =

More in Gündem

To Top