Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Selvi Kılıçdaroğlu, Hasret Gültekin’in Mezarını Ziyaret Etti

Haberler

Selvi Kılıçdaroğlu, Hasret Gültekin’in Mezarını Ziyaret Etti

Selvi Kılıçdaroğlu, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta yakılarak katledilen Alevi halk ozanı Hasret Gültekin’in mezarına karanfil bıraktı. 

Dersimnews.com – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, büyük halk ozanı Hasret Gültekin’i mezarını ziyaret etti.

Sivas Katliamı’nın 22. yıldönümünde kentte düzenlenen anma etkinliklerine katılan  Selvi Kılıçdaroğlu, anmanın ardından halk ozanı Hasret Gültekin’in mezarını ziyaret etti.

selvi-kilicdaroglu-hasret-gultekinin-mezarinda

Selvi Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sezgin Tanrıkulu ile CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Hasret Gültekin’in eşi  Yeter Gültekin eşlik etti.

Selvi Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Gültekin’in mezarını karanfil bıraktı. Bazı vatandaşlar ise burada Gültekin’in eserlerini seslendirdi.

Hasret Gültekin’in mezarına karanfil bırakan Selvi Kılıçdaroğlu, “Anma törenine gelmiştik. Hasret Gültekin’in mezarını da ziyaret edelim dedik. Ben sesini çok çok severdim. Hala da büyük bir zevkle dinliyorum. İnsan üzülüyor tabi. Bu genç yaşta giden insanları görünce üzülüyorsunuz. Bir daha böyle şeyler olmasın diliyoruz, istediğimiz bu. İnşallah zaman bizi yanıltmaz” dedi.

Eşi Yeter Gültekin ise, “Evet dileğimiz ortak. Daha insanca bir yaşam, eşit yaşam hakkı, eşit yurttaşlık hakkı. Dileğimiz bu çünkü bize sürekli sorulan, ‘Bu hukuk sürecinden beklentiniz nedir’ sorusu. Biz bu mücadeleyi verirken kimsenin ceza yiyerek canını yakmak için yola çıkmadık. Biz bir daha yaşanmasın, bizim yaşadığımız acıları başkası yaşamasın diye hukuku esas alan, kim iktidarda olursa olsun herkese yaşam hakkı tanıyan bir devleti artık 2000’li yıllarda gerçekleştirelim kaygısıyla bu mücadeleyi verdik. Ama 22 yıldır ne yazık ki üzerine acılar eklendi eksilmedi. Biz ama yine bunu dilemeye bunun için mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − one =

More in Haberler

To Top