Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Manisa’da İş Cinayeti:15 Mevsimlik Tarım İşçisi Öldü

Haberler

Manisa’da İş Cinayeti:15 Mevsimlik Tarım İşçisi Öldü

Manisa’da kasasında tarım işçisi taşıyan kamyonetin, süt tankeri ile çarpışması sonucu 15 mevsimlik tarım işçisi öldü.

 

Dersimnews.com – İnsan hayatının sudan ucuz olduğu Türkiye’de işçiler patronların ihmali nedeniyle ölmeye devam ediyor.

manisa-kaza-15-isci-oldu

Manisa’nın Gölmarmara İlçesi’nde kasasında tarım işçisi taşıyan kamyonet, süt tankeri ile çarpıştı. Kazada kamyonette bulunan 15 mevsimlik tarım işçisi öldü, iki kişi yaralandı.

Kaza bugün saat 05.30’da Gölmarmara’ya bağlı Hacıveliler Köyü yakınlarında meydana geldi. Bir süt tankeri ile bağa asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerini taşıdığı belirtilen kamyonet çarpıştı.

Tankerin şerit ihlali yapması nedeniyle meydana geldiği ileri sürülen kazada, büyük bölümü kadın olan kamyonetin kasasında bulunan tarım işçisi 15 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı. Tanker şoförünün ise kazadan sağ kurtulduğu öğrenildi. Kazanın haber alınmasının ardından olay yerine ambulans ve cenaze araçları sevkedildi. Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

ÖLENLERİN CESETLERİ MORGA KALDIRILDI

Çökelek’te yaşadıkları ve yevmiye ile çalışmak üzere asma yaprağı toplamak için yola çıktıkları belirtildi.

ÖLEN 15 İŞÇİNİN 13’Ü KADIN

Kazayla ilgili bilgi veren Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da şunları söyledi: “Sabah saat 05.30 sıralarında işçi taşıyan kamyonet ile süt taşıyan tankerin çarpıştığını öğrendik. Orası kazayı sebebiyet verecek sıkıntılı bir yol değil. Aldığımız bilgiye göre, tanker şoförünün karşı şeride geçerek asma yaprağı toplamak için giden ve içinde 15 işçi bulunan kamyonete çarpıyor. Kazada 13’ü kadın olmak üzere 15 işçi kaybımız var. Savcı olayla ilgili gerekli soruşturmayı başlattı. Vefat eden işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum”.

TANKER ŞOFÖRÜ GÖZALTINA ALINDI

Tankerin hafif yaralanan ve uyukladığı sanılan şoförü E.İ., tedavisinin ardından gözaltına alındı. Süt tankerinin Balıkesir’den süt toplamak için bölgeye geldiği ve Salihli yönüne gittiği ortaya çıktı. Kaza yerinde fren izinin olmadığı, tankerin şeridine geçtiği kamyoneti yaklaşık 50 metre sürükleyip, yol kenarına sıkıştırdığı anlaşıldı.

ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Kamyonetteki ölen tarım işçilerinin sürücü Seyde Aydın (52), karısı Ayşe Aydın (47), Nesrin Aydın (27), Kezban Uysal (67), Fadime Orhan (48), Zeynep Uysal (32), Ummuhan Uysal (30), Nurdane Kaya (40), Burak Kaya (15), Ümmü Demirkol (38), Zeynep Zengin (35), Azize Kars (52), Ayşe Yaşar (40), Zekiye Çetin (54) ve Yıldız Öztürk (41) olduğu öğrenildi. Ağır yaralanan Güldane Kılınç’ın ise Salihli Devlet Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 14 =

More in Haberler

To Top